Jakelio žvakių fabrike

Artėja  Visų Šventųjų diena ir Vėlinės. Šios dienos mūsų tautai - tai mirusiųjų pagerbimas ir kapų lankymas. O kaip eiti į kapus  be žvakelės?

Todėl spalio 27 d. mūsų mokyklos trečios ir penktos klasės mokiniai  kartu su klasės vadovėmis L. Plėšikaitiene ir L. Petrauskiene vyko į  Kaune esantį  A. Jakelio žvakių fabriką. Mus maloniai sutiko šio fabriko įkūrėjas  ir dabartinis jo vadovas. Pirmiausia surengė ekskursiją po cechus, kur susipažinome su žvakių gamybos ir jų dekoravimo procesais. Paskui  galėjome nusidažyti pasirinktomis  spalvomis mums padovanotus  angeliukus. Bet įdomiausia tai, kad mums suteikė galimybę patiems pasigaminti žvakes. Vieną žvakutę gaminome iš įvairių spalvų smėlio, o kitą sukome iš vaško  lakšto. Vadovas  patikrino, kaip vaikai įsiminė tai,  ką jis pasakojo ekskursijos metu,  ir uždavė klausimų. Tie vaikai, kurie buvo dėmesingi ir atsakė į klausimus, dar gavo dovanų po žvakelę.

Baigę darbą, nusifotografavome su gerb. Jakeliu, padėkojome už tokią puikią pamoką ir pažadėjome progai esant  apsilankyti čia pat esančioje žvakių krautuvėlėje.

Mokytoja L. Plėšikaitienė