Įspūdžių   įkvėpti

Šeštokų įspūdžių grįžus iš Šakių gaisrinės ir policijos poskyrio įkvėpti ir aštuntokai nusprendė spalio 24 dieną  ten apsilankyti. Kadangi nuvykome šiek tiek anksčiau, apžiūrėjome skulptoriaus K.Dovydaičio skulptūrinę kompoziciją „Simboliai laike“. Pažingsniavę grindinyje įmintose pėdutėse surašyta abėcėle, pasigėrėję bronzine mergaite, laikančia rankose knygą , ir dar kartą prisiminę, kodėl turime branginti savo gimtąją kalbą, patraukėme pasigėrėti rudens spalvomis pasipuošusiu parku. Labai apsidžiaugėme pamatę sporto treniruoklius ir, žinoma, mielai pasportavome.

Buvo pats laikas keliauti pas Šakių ugniagesius. Čia įsitikinome, kad šeštokai buvo teisūs: mus maloniai priėmė, išsamiai papasakojo apie tikrai pavojingą ir labai atsakingą darbą, parodė gaisrinės mašinos įrangą, leido pasimatuoti specialius ugniagesio rūbus, įlipti į gaisrinę mašiną, nebijantiems aukščio užkopti į bokštą, nusileisti gaisrininkų stulpu iš antro aukšto. Laikas prabėgo labai greitai, dar daug norėjosi sužinoti, bet mūsų jau laukė edukacija Šakių policijos poskyryje.

Maloniai sutikti inspektorės Aušros Mockevičiūtės susidomėję klausėmės jos pasakojimo apie policininkų darbą, apžiūrėjome ginklus, kai kas net „išbandė“ antrankius, „pasėdėjo“ areštinėje, kur kelioms valandoms uždaromi sulaikyti asmenys, pažiūrėjome filmukų apie policijos darbą, pasimatavome neperšaunamą liemenę. Auklėtiniai sužinojo ir pamatė tikrai daug įdomaus. Deja, laikas ir čia prabėgo labai greitai, nes jau reikėjo skubėti į mūsų laukiantį autobusą.

Auklėtoja D.Sutkuvienė