Programa „Darni mokykla“

Spalio 27 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyko programos „Darni mokykla“ dalyviams surengta „Idėjų mugė“, skirta patirties dalyboms ir idėjų naujiems projektams kūrimui.

01 Į „Darni mokykla“ idėjų mugę susirinko daug mokyklų iš visos Lietuvos ir pristatė savo idėjas. Tarp jų buvome ir mes - Lekėčių mokykla - daugiafunkcis centras.  Lietuvos vaikų ir jaunimo centre pristatėme savo stendą,  kuriame buvo eksponuoti mūsų mokinių darbai iš perrūšiuotų atliekų, bei papasakojome apie savo veiklas. Visos veiklos bei eksponatai atlikti ne tik vyresniųjų klasių mokinių, bet ir pradinukų.

Kitos šalies mokyklos demonstravo, kaip rūšiuoja atliekas, kaip jas panaudoja netgi mokyklos dekoravimui. Idėjų mugėje  „Darni mokykla“ sužinojome,  kodėl ir kaip reikia perdirbti, rūšiuoti atliekas. Be to, susipažinome su Viačeslavu Mickevičiumi - meistru, kuris vedė mums šį renginį, kartu pristatė ir savo idėją:  senus degalų kanistrus  galima perdirbti į įvairiausius daiktus, pavyzdžiui, į kepsninę ar daiktadėžę automobiliui.

Daugiau apie V. Mickevičių galite sužinoti „Facebook“  puslapyje „Slavka Channel“.

Taigi kelionė buvo vertinga, nes pasisėmėme daug idėjų, kurias galėsime pritaikyti savo mokykloje.

Matas Valiukonis, 8 kl.

Darnaus vystymosi programa - tai programa ne vien  apie antrinių žaliavų panaudojimą. Ji skatina taupiai naudoti įvairius išteklius, vertinti savo aplinkos gamtinę įvairovę, skatina sveiką gyvenimo būdą. Mokykloje sukurta darbo grupė šiai programai įgyvendinti – tai pavaduotojos R. Kaukienė ir E.Brazaitytė, biologijos mokytoja L.Petrauskienė, rusų kalbos mokytoja V.Puodžiukaitienė ir geografijos mokytoja G.Pocevičienė.  Dalis šios programos veiklų yra integruotos į dalykų pamokas (technologijų, geografijos, biologijos), dalis veiklų vyksta kaip atskiri renginiai (š.m. pradinių klasių mokiniams - projekto veiklų pristatymas bei 2 kl. vykdytas projektas ,,Medžiai mokyklos teritorijoje" vyko prieš rudens atostogas.