Aštuntokai pristatė lietuvių kalbos projektus

Prieš du mėnesius aštuntokams buvo pasiūlytos 7 projektų temos:

011. Miškas ir medis lietuvių literatūroje.

2. Teigiamo veikėjo pagalbininkai lietuvių liaudies pasakose.

3. Pasaulio (gyvybės) medis lietuvių mene ir tautosakoje.

4 .Medžių reikšmė lietuvių mitologijoje.

5. Iliustruotos kalbos klaidos.

6. Lietuvių kalendorinės šventės ir papročiai.

7. Čia LEKĖČIAI.

Mokiniai galėjo savarankiškai pasiskirstyti grupėmis ir pasirinkti labiausiai patinkančią temą. Projektui ruoštasi per pamokas, kurios vyko Lekėčių miestelio bibliotekoje, mokyklos informacinių technologijų kabinete, bet daugiausia savarankiškai dirbta namuose (fotografuojama, filmuojama).

Gruodžio 8 dieną buvo pristatomi darbai. Mokiniai nustebino savo išradingumu, kruopštumu bei objektyviu savo draugų darbų vertinimu. Išradingiausiai savo darbą (7 tema)  pristatė Armanda, Miglė ir Vytautė, nepatingėjusios ne tik paruošti skaidres, įdomiai papasakoti, bet ir įdėti pačių suvaidintą ir nufilmuotą medžiagą, kaip laikytasi papročių įvairių švenčių metu.

Labai daug darbo įdėjo ir Laurynas, pasirinkęs temą ČIA LEKĖČIAI. Jis visapusiškai pristatė miestelį, įdomiai sukomponavo skaidres, įtaigiai pasakojo.

Tą pačią temą (ČIA LEKĖČIAI) pasirinko ir  Monika, Matas bei Dominykas. Jų darbe daugiau dėmesio kreipiama į nuostabią Lekėčių gamtą, todėl tikrai nenusibodo žiūrėti ir klausytis pasakojimo apie gimtąjį miestelį.

Andrius ir Lukas Brazauskas (6 tema) bei Tautvydas, Justas, Lukas Preimonas (4 tema) irgi labai stengėsi. Nors jų darbai trumpesni, bet pateikta medžiaga naudinga ir įdomi.

Taigi 2 pamokos, per kurias buvo pristatomi darbai, prabėgo labai greitai. Džiaugiuosi savo mokiniais.

Lietuvių kalbos mokytoja D.Sutkuvienė