Šiandien
Jūsų IP: 172.31.28.20
2018-10-15 10:14

Paukščiukų globa žiemą

Šiltuoju metų laiku paukščiai sugeba pasirūpinti maistu patys, tad juos dažnas prisimename tik prasidėjus pirmiesiems šaltukams. Šaltos ir snieguotos žiemos yra tikras išbandymų metas mūsų krašte žiemoti pasilikusiems paukščiams: sniegas uždengia ir taip negausias maisto atsargas, o paspaudęs šaltukas jas dar tvirčiau užrakina ir padaro sunkiai pasiekiamas. Norėdami padėti žiemoti likusiems paukščiams mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai pradėjo juos lesinti. Šią gražią mintį visiems draugiškai pasirūpinti paukščiukais pasiūlė mokytoja Izolina Rudzevičienė. Paukščių lesinimui pasirinkome  prieinamiausią lesalą – nekepintas ir nesūdytas saulėgrąžas.

Saulėgrąžose yra gausu riebalų, tad jos yra labai svarbus energijos šaltinis smulkiems paukščiams. Paukščių globa žiemą - tai ne vien malonumas jausti, kad  atliekame gerą darbą, bet ir puiki galimybė iš arčiau pažinti patiems ir padėti pažinti vaikams mūsų krašte žiemoti pasiliekančius paukščius, mokyti juos gerumo, atsakingumo, vaizdžiai paaiškinti gamtoje vykstančius procesus. Už ištiestą pagalbos ranką atsidėkoja ir patys paukščiai – nuolat šmirinėdami šalia lesyklų jie dar ir apžiūri medžių kamienus, šakas, pastatų sienas ir kitur esančius plyšius, iš kurių išrenka ir sunaikina daugybę ten esančių kenkėjų kiaušinėlių ir lėliukių.

Socialinė pedagogė I. Kasparavičienė