Šiandien
Jūsų IP: 172.31.28.20
2018-12-16 04:16

Žemės dienos minėjimas

Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvoje ši diena minima nuo 1992 metų.

Jau tampa tradicija Lekėčių mokykloje-daugiafunkciame centre minėti Žemės dieną. Ne išimtis ir šis pavasaris. Linksmą ir nuotaikingą scenarijų renginiui sukūrė ir jį vedė aštuntokės Armanda, Miglė ir Vytautė. Joms pagelbėjo klasės draugė Monika. Renginio metu buvo akcentuojamos Žemės problemos, rodoma vaizdinė medžiaga apie Žemę ir Saulės sistemą, žiūrovams užduodami juokingi klausimai, susiję su gamta. Laukė papuoštų klasių durų apdovanojimų ceremonija. Nugalėtojais mažųjų grupėje tapo patys mažiausieji ir ketvirtokai, tarp  vyresniųjų – penktokai ir šeštokai. Laureatai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis. Renginys užbaigtas šokiu Žemei, kurį paruošė ir pristatė 7 klasės merginų kolektyvas su Milena iš  dešimtos klasės.

Pasaulinė Žemės diena mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi. Kiekvieną dieną...