5 – 8 klasių lietuvių  kalbos  olimpiada

2018 m. balandžio 13 dieną įvyko jau penktoji Šakių rajono 5-8 klasių lietuvių kalbos olimpiada. Jau tapo tradicija, kad olimpiadą rengia ta mokykla, kurios komanda iškovojo  pergalę. Kadangi pernai laimėjo gelgaudiškiečių komanda, todėl šiemet užsiregistravusios devynios komandos iš rajono mokyklų atvyko į Gelgaudiškio dvarą. Tai Šakių „Varpo“ mokyklos, Griškabūdžio, Lukšių V.Grybo,  Kudirkos Naumiesčio V. Kudirkos gimnazijos, Lekėčių, Kriūkų, Plokščių mokyklų – daugiafunkcinių centrų, Sintautų mokyklos, Slavikų pagrindinės mokyklos komandos, kurias sudarė po vieną mokinį iš 5,6,7,8 klasės. Mūsų mokyklai atstovavo Vytautė Gustaitė, Karolina Milkevičiūtė, Ieva Paplauskaitė, Armanda Pečiulytė. Komandą   lydėjo lietuvių kalbos mokytoja Dalė Sutkuvienė.

Prieš penkerius metus pradėta organizuoti olimpiada buvo skirta K.Donelaičio 300 -ųjų metų jubiliejui. Šiemet olimpiados paskirtis  - pasigilinti į zanavykų krašto kultūrą.

Baltojoje salėje komandos  prisistatė. Juos stebėjo vertinimo komisija. Antroji užduotis – testas. Čia reikėjo greito skaitymo, pasiskirstymo užduotimis, staigios reakcijos ir žinių, nes laiko skirta nedaug. Po to mokinių laukė  užduotis – rasti paslėptus keturis vokus ir suklijuoti paveikslėlį. Paskutinė užduotis – protmūšis. Du turus mokiniai žaidė kartu su mokytojais, o paskutinį turą jau vieni.

Olimpiados dalyviai turėjo šiek tiek laiko pailsėti: mokytoja Danutė Aniulienė supažindino su dvaru. Baltojoje salėje visi norintys galėjo pasivaišinti kava, arbata, saldainiais, bandelėmis ir laukė, kol bus paskelbti nugalėtojai.

Visos komandos išsivežė Padėkos raštus. Ypač gerai nusiteikę išvyko Šakių „Varpo“ mokyklos mokiniai – jie laimėjo pirmąją vietą. Vadinasi, pagal tradiciją kitąmet lietuvių kalbos olimpiada bus rengiama Šakių „Varpo“ mokykloje.