STEAM metodikos pagrindinio ugdymo mokiniams taikymas praktikoje

Birželio 21 d. mokykloje šurmuliavo būrelis kolegų  iš kitų mokyklų. Tai -    Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų  bendrai finansuojamo projekto „8 klasių mokinių matematikos gebėjimų ugdymas taikant integruotas užduotis“ dalyviai. Šią dieną užsiėmimai vyko būtent mūsų mokykloje. Čia atvyko  mokytojai  iš Kauno rajono - Ežerėlio pagrindinės mokyklos, Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos ir Biržų rajono Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos .Tai paskutinis šiais mokslo metais  bendras užsiėmimas. Jo tema - „STEAM metodikos pagrindinio ugdymo mokiniams taikymas praktikoje“. Savo darbo patirtimi dalinosi  mokytoja iš Šiaulių  Ingrida Donielienė.  Daug išgirdome  naudingų patarimų ir praktiškai atlikome keletą eksperimentų – holistiniam ugdymui. Tai  integralus į kompleksišką tikrovės reiškinių pažinimą, pritaikymą ir problemų sprendimą  mokinių gebėjimų ugdymas gamtos mokslų, matematikos, technologijų ir inžinerijos kontekste. Prisiminėme  mokymosi tyrinėjant principus ir priemones, veiklos,  skatinančios mokinių kritinį mąstymą, praktinių žinių suvokimą.

Laikas pralėkė labai greitai. Su naujomis, grįstomis kūrybiškumu, žiniomis išsiskirstėme į namus. Per vasarą pailsėsime, o kitais mokslo metais vėl tęsime mokymus , darbus minėtame projekte.

Biologijos mokytoja  L. Petrauskienė