Rugsėjo pirmosios šventė

Šiandien ir vėl

Keliuos žiedai žydės

Ir šypsenos švytės laimingos.

Šiandien ir vėl kelionė prasidės

Į mokslo šalį paslaptingą.

Rugsėjo pirmosios šventė  prasidėjo bažnyčioje  šventomis Mišiomis, kurias aukojo Lekėčių klebonas R. Kmitas. 10 valandą visi rinkosi į Lekėčių mokyklą – daugiafunkcį centrą. Renginio vedėjai devintokai L. Katilauskas, D. Dulskas, T. Bulvičius ir jų auklėtoja D. Sutkuvienė pakvietė mokinius, tėvelius, mokytojus šventę pradėti ,,Tautiška giesme“. Mokytoja R. Poderytė  sudainavo dainą ,,Rugsėjai“, kurioje atsiskleidė šios šventės prasmė - ,,Rugsėjai kartojas ir sėja/ Gerumą ir jaudulį./ Atėjus, sugrįžus, išėjus/ Vėjo širdies po dalelę pasėjus.“ Mokinių laukė siurprizas – iš miško atstriksėjo kiškiai, kurie  lanko Miško mokyklą,  ir pasidomėjo, kur dėsis darželinukai – juk darželio dar nėra. Pasveikino kiškiai pirmokus ir visus  Lekėčių mokyklos mokinius, kurie dalyvaus projekte ,,Sveikas kaip ridikas“,  ir padovanojo jiems morkų ir spalvinimo knygelių.

Mokyklos direktorius  pasveikino visus su švente ir perskaitė LR Prezidentės sveikinimą mokiniams: ,,Dabar Jūsų laikas augti, ieškoti, atrasti, mokytis ir išmokti, nes žinios taps tvirtu Lietuvos ateities pamatu.“ Mokytojams Prezidentė palinkėjo ,,išminties, kantrybės ir kūrybiškumo auginant antrojo Lietuvos šimtmečio kartą“. Taip pat direktorius perdavė Šakių savivaldybės mero E. Pilypaičio dovaną pirmokams – knygeles ,,Tavo sėkmės kelias“ ir sveikinimą: ,,Žinių skrynios nerakinamos. Jos visos atvertos, jos visos Tavo.“ Su Rugsėjo pirmąja sveikino ir Lekėčių seniūnas R. Krikštolaitis  bei Lekėčių klebonas R. Kmitas.  Ypatingas šis rugsėjis dešimtokams – jie didžiausi mokykloje ir rodys pavyzdį mažiesiems. Pirmoji dešimtokų mokytoja A. Pakalkienė  pasveikino juos ir padovanojo šaukštus mokslo žinioms semti. Dešimtokės E. Radvilavičiūtė ir D. Melašauskaitė  pasveikino pirmokus ir įteikė balionus, o devintokai  padovanojo dešimtokams mokslo simbolį – pelėdos statulėlę, mokytojams – gėlių ir žvakidę  su žvakele – kad šviestų ir nepavargtų.

Visi mokiniai po iškilmingos  šventės buvo pakviesti į pirmąją pamoką.