Duonos šventė

Rugsėjo 20 dieną  mūsų mokyklos 3 ir 4 klasės mokiniai su mokytojomis D.Kasparavičiene ir L.Plėšikaitiene  lankėsi  duonos šventėje ,,Su savo duona visur rasi suolą". Šventę organizavo Zanavykų muziejus.

Pirmiausia mokytojos buvo pakviestos į seminarą, kur išgirdo vertingų patarimų, į ką kreipti dėmesį dailės ir technologijų pamokose, supažindinant vaikus su tautodaile.

Po seminaro šventės pradžią paskelbė muziejaus direktorė R.Vasaitienė. Dainuodami rugiapjūtės pabaigtuvių dainas  rugių varpų vainiką  direktorei įteikė Šakių kultūros centro folkloro ansamblio ,,Šakija" dainininkai ir šokėjai. Šokiu mus pasveikino ir mažieji ,,Šakietuko" šokėjai, ir ,,Pynės" artistai.

O tada visi ėjo  prie senųjų padargų, kur galėjo susipažinti su javų apdirbimo procesais.  Matėme kūlimą spragilais (galėjome išbandyti ir patys), bandėme grūdus niekoti geldoje. Kartu su Vytautės tėveliu rugelius arpavome, o stipresnieji mūsų ,,berniokai  ir mergiotės" malė grūdus rankinėmis girnomis  arba grūdo grucę piestoje. Patiko sijoti miltus rėčiu.

Taip smagiai pasidarbavę  buvome pavaišinti la-a-a-a-bai skania duoniene! Kai kurie  prašė pakartoti. Labai gaila, kad nebespėjome išsikepti duonytės  lauže, nes turėjome skubėti grįžti į mokyklą.

Negalėjome išvažiuoti iš muziejaus neapžiūrėję   didžiulio kombaino, kuris visą tą laiką stovėjo kiemo kampe. Įsiropštę į jo kabiną, vaikai džiaugėsi, kad vienas toks milžinas pavaduoja tiek daug žmonių. Tikriausiai kai kam iš vaikų gimė svajonė užaugus valdyti tokį galiūną.

Dėkojame Zanavykų muziejui, pakvietusiam  į tokį puikų renginį, ir viliamės, kad tai  ne paskutinis mūsų  apsilankymas

Mokytoja Laima Plėšikaitienė