Edukacinė kelionė „Skaitome kitaip“

Spalis – mokyklų bibliotekų mėnesis. Šiemet mokykloje vykstant remonto darbams, mokyklos biblioteka tapo antrokų klase, todėl įprastą darbą tenka šiek tiek keisti. Spalio 10 dieną bibliotekininkės mokytojos Vilija Puodžiukaitienė ir Algimanta Skaizgirienė surengė penktokams edukacinę kelionę „Skaitome kitaip“ į Kačerginę.

Šis kurortinis miestelis susijęs net su trijų Lietuvos rašytojų gyvenimu ir kūryba. Vaikai aplankė mūsų kraštiečio V. Vikšraičio medinę 3 metrų aukščio skulptūrą, skirtą įamžinti rašytojo Jono Biliūno atminimą, Prano Mašioto „Pasakų namelį“ ir parką šalia jo. Parkas pilnas medinių P.Mašioto pasakėlių personažų. Penktokai mielai juos apžiūrėjo ir „suregistravo“. Susėdę ant suolelio skaitėme ir klausėmės Mašioto apsakymėlių. Rinkomės tuos, kurie savo turiniu labai dera prie mokykloje vykdomo projekto „Sveikas kaip ridikas“. Skaitėme apie morkas, bulves, obuolius ir švarų gaivų vandenėlį. Kai penktokai sužinojo apie P.Mašioto slapyvardžių įvairovę ir kiekį, naudodami savo vardo ir pavardės pirmąsias raides,  pabandė  susikurti sau slapyvardį.  Patys nustebo, kad tarp jų yra Tyli Meška, Tyras Miškas, Ugnies Jūra, Giria Šiaurėje, Piktas Meškis, Keistas Dangus ir kiti.

Visiems labai patiko miestelio centriniame „Liepų parke“ nuotraukų paroda  „Žaislų istorijos“. Į mus žvelgia įvairių pasaulio šalių vaikai ir jų žaislai,  deja, jie labai skirtingi.

O kai nuvykome į Pyplių piliakalnį, net tie, kas čia jau buvę, nustebo išvydę didžiules permainas. Piliakalnis sutvarkytas, puikūs takeliai, nauji laiptai ir nuostabus  Nemuno pakrančių rudens peizažas.

Manome, kad ši kelionė paskatins penktokus skaityti ir domėtis savo krašto literatūra bei istorija. O norint sužinoti ką nors naujo, pirmas ir patikimiausias padėjėjas – knyga.

Bibliotekininkė Vilija Puodžiukaitienė