Krašto gynybos būrelis

Šiais mokslo metais Lekėčių mokykloje – daugiafunkciame centre pradėjo veikti  Krašto gynybos būrelis, vadovas  karininkas Igoris Bartnikas. Jis subūrė dvylikos mokinių grupelę. Šį pirmadienį, spalio 15 dieną, nuvykome į Ruklą, į Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centrą, kuris yra įsikūręs Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko teritorijoje, nuėjome į  lazerinę šaudyklą. Ten mums pademonstravo,  kaip reikia užsitaisyti ginklą, parodė visas keturias padėtis,  iš kurių galima šaudyti. Po trumpos pamokėlės galėjom jau mes  ir pabandyti. Šaudėm su G36 automatiniu ginklu,  aišku, kulkų ten nebuvo. Buvo tik lazeris,  kuris parodė,  kur pataikyta. Garsai tikri,  atatranka beveik  tikra. Pradėjom šaudyti iš dvidešimt penkių metrų atstumo, padėtis – gulint. Iššaudę visą apkabą,  kurioje būdavo po dešimt šovinių, keitėme padėtį.  Po padėties gulint buvo padėtis atsisėdus. Taip pat gavome po dešimt šovinių. Iššaudę visus šovinius, pasižiūrėdavom  į ekranus, kuriuose parodydavo,  kiek taškų surinkome ir kiek procentų taiklumas. Tiems,  kurie buvo nešaudę nei karto,  tikrai gan gerai - kaip pirmą kartą - sekėsi. Baigę šaudyti iš  dvidešimt penkių metrų atstumo,  turėjom šaudyti iš penkiasdešimt metrų - taip pat iš visų padėčių: atsigulę, atsisėdę, atsiklaupę ir galiausiai gulėdami. Paskiau šaudėm iš šimto metrų ir iš  trijų šimtų metrų atstumo. Iš  šimto ir trijų šimtų metrų atstumo nelabai kam sekėsi šaudyti gerai. Visi surinkdavo po mažai taškų. Kai jau baigėsi  mums skirtas laikas,  keliavome namo.  Anot vadovo, mūsų dar laukia visokių įdomių dalykų - granatos mėtymas, kliūčių ruožo perėjimas.

Visų būrelio narių vardu dėkoju  vadovui I. Bartnikui už išvyką.

10 klasės mokinys Deimantas Švickus