„Sveikas kaip ridikas“

Traškučių diena

Bulvių  traškučiai yra itin mėgstamas užkandis, tačiau, vartojant didelį jų kiekį, organizmui gali būti padaryta nepataisoma žala.

Ką daryti, kai norisi kažko traškaus? Malonaus skonio ir traškesio visai nesunkiai galime suteikti ir moliūgams, cukinijoms ar net burokėliams, morkoms bei kitiems vaisiams ir daržovėms.

Projekto „Sveikas kaip ridikas“ organizatoriai pakvietė visus 5 – 10 klasių moksleivius pasigaminti kitokių - sveikų ,,traškučių“. Technologijų pamokų, ilgųjų pertraukų metu mokiniai gamino traškučius iš savo pasirinktų daržovių ir vaisių: morkų, obuolių, bulvių, bananų, ananasų, burokėlių, pagardindami juos  įvairiais prieskoniais bei prieskoninėmis žolelėmis.

Lapkričio 9 dieną mokiniai pristatė mokyklos bendruomenei traškučių gamybos ypatumus, vieni kitus vaišino ir patys vaišinosi pagamintais traškučiais.

Pasirodo, kad labai skanūs yra ne tik tradiciniai ,,traškučiai“ iš parduotuvės, bet ir pačių pasigaminti sveiki traškučiai, kuriuos moksleiviai mokykloje gali gamintis ištisus metus.