Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ 2019

Mūsų mokykloje, kaip ir kiekvienais metais, visą mėnesį buvo organizuojamos įvairios veiklos, skatinančios stiprinti mokyklos bendruomenę , ugdyti draugiškumą. Klasės auklėtojai vedė tikslines klasės valandėles pagal parengtas „Vaikų linijos“ rekomendacijas.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“, bendradarbiaudama su „Vaikų linija“ ir atsakingu verslu,  pristatė mokiniams skirtą virtualų testą „Įveik patyčias“, kuris padės atpažinti netinkamą elgesį ir pasitikrinti, ar teisingai reaguojama į patiriamas ar stebimas patyčias. Pasak šalies vadovės, patyčias galime sustabdyti, tačiau pirmiausia turime mokėti jas atpažinti ir žinoti, ką daryti su jomis susidūrus.

Mokyklos 5-10 klasių mokiniai labai sėkmingai sprendė testo užduotis ir jas aptarė klasės valandėlių metu, 6 klasės mokiniai testo užduotis sprendė individualiai ir visi aptarė rezultatus. Teisingai atlikę užduotis mokiniai ir klasės gavo atminimo diplomus.

Mokyklos 1-4 klasių mokiniai klasės valandėlių metu dalinosi „geromis emocijomis“, kurias vaikai išreiškė kortelėse užrašydami palinkėjimą, padėką draugui, taip stiprindami tarpusavio santykius, gerindami atmosferą bendruomenėje.

Labai džiugu, kad mūsų mokykla sertifikuota ir jai suteiktas Olweus mokyklos vardas. Tačiau turime žinoti, kad siekti tobulumo visada reikia, kadangi  patyčių masto rodiklis sumažėjęs – 11,3 %- 2018 metais , o 2017 metais buvo 15,2 %. Džiaugiamės, kad  tyrimų duomenys rodo bendruomenės sąmoningumo augimą, tačiau mūsų 2019 metų siekiamybė patyčių ir smurto procentą tarp mokinių   dar labiau sumažinti.

Socialinė pedagogė Loreta Martynaitienė