Ką matė antrokai Kaune?

Paskutinės spalio dienos – mokinių atostogos. Jų metu su antrokais nusprendėme pakeliauti, ką nors naujo sužinoti, pamatyti, išmokti.

Antradienio rytas išaušo saulėtas. Sėdę į mokyklinį autobusiuką išvykome į Kauną. Kauno senamiestyje įsikūrusiame Medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje mūsų jau laukė gidė.

Įdomiai ir suprantamai tokio amžiaus vaikams ji pasakojo apie gydymą maždaug prieš 600 metų.

Vaikai sužinojo, kad gydė barzdaskutys savo paties gamintais užpilais ir nuovirais, gyvūnų ragų milteliais, o narkozė buvo kuoka. Supažindino su tablečių gamybos aparatu, leido kai kuriuos prietaisus paliesti. Ne tik pasakojo ir rodė, bet ir užduotėlių skyrė. Kad geriau įsimintume ir tėveliams papasakotume. Ir nuolat skatino saugoti sveikatą, ne tablečių griebtis, bet žolelių arbatų gerti.

Padėkoję už įdomius pasakojimus, siauromis senamiesčio gatvelėmis patraukėme Kauno pilies link. Čia daugiau nei prieš metus atidengta  A. Sakalausko  skulptūra ,,Laisvės karys.'' Pakalbėję apie tai, kad Vyčio simbolyje susijungia visi amžiai, tautos troškimai, bandėme atsakyti į klausimą, kas pažymėta Vyčiu.

Toliau mūsų laukė saldi kūrybinė valanda šokoladinėje ,,Saldita.'' Pirmiausia mus aprengė taip, kaip rengiasi tikri konditeriai. tada įėjome į gamybinį cechą, kuris buvo panašus į mažą saldainių fabrikėlį. Čia sužinojome, kaip atsiranda šokoladas, iš ko jis gaminamas, kaip atpažinti tikrą šokoladą. O tada kibome į darbą ir pasigaminome keturis šokoladinius saldainius. Su pabarstukais, riešutais, su įvairiais priedais ir be jų.Tapome tikrais šokolado gamybos ekspertais. Ir pažymėjimus gavome. Žinoma, šokolado samčiais nekabinome, o savos gamybos suvalgyti pagailėjome, tad lauktuvėms nusipirkome.

Paskutinis kelionės tikslas buvo Kauno Aleksoto funikulierius.Prieš daugiau nei 80 metų įkurtas, neseniai restauruotas traukinukas smagiai kėlė mus į viršų. O čia, iš apžvalgos aikštelės, ir visą miestą pamatėme.

Laikas prabėgo greitai ir turiningai. Atostogos – tikrai geras laikas keliauti ir daug naujo sužinoti.

Antrokų mokytoja Jūratė Puidienė