EDUKACINĖ PAMOKA „BIBLIOTEKA ŠIANDIEN – MODERNI IR PATRAUKLI“

Saulėtą spalio 22 dienos rytmetį Šakių Viešojoje bibliotekoje svečiavosi Lekėčių mokyklos antrų klasių mokinukai, mokytoja Jūratė Puidienė ir Lekėčių padalinio bibliotekininkė Aušra Kriauzienė.

Pradžioje mažieji svečiai aplankė Aklųjų bibliotekėlę, kur Aptarnavimo skyriaus vedėja Lina Eringienė papasakojo apie vis modernėjančias garsines knygas akliesiems, apie žadintuvą be stiklo, kad būtų galima paliesti laikrodžio rodykles, apie „kalbančią“ skaičiuoklę, kuri „pasako“, kokiu skaičiumi pažymėtas mygtukas. Leido paliesti neregių knygose Brailio raštą. Mažieji sužinojo, kad akliesiems yra pritaikytos ir kompiuterių programos. Ir dar - kaip mes galime jiems padėti bei apie neregių integraciją į visuomenę.

Edukacijos kabinete vaikų laukė maloni staigmena. Edukatorė Kristina Stankevičienė ne tik papasakojo apie šeštadieninės mokyklėlės užsiėmimus, bet ir leido patiems išbandyti koordinacijos lavinimo pratimus, motoriką lavinančius žaidimus.

Aptarnavimo skyriuje antrokus nustebino knygų gausa ir lentynų labirintai. Apie šio skyriaus darbą vaikus supažindino bibliotekininkė Danguolė Butkienė.

Komplektavimo ir tvarkymo skyriuje mažiesiems svečiams bibliotekininkė Birutė Matulaitienė papasakojo, iš kur atkeliauja naujos knygos, kaip jos tvarkomos elektroninėje sistemoje ir paskirstomos į rajono bibliotekas.

Vaikai trumpam užsuko į Interneto skaityklą, kur pamatė daug kompiuterių. Apie tuo metu vykstančius kompiuterinio raštingumo kursus suaugusiems papasakojo informacinių technologijų sistemos administratorius Tomas Remenčius.

Informacijos – metodikos skyriuje svečius maloniai pasitiko bibliografė Ingrida Jonuškienė, kuri supažindino su kraštotyriniais darbais, parodė seniausias bibliotekos knygas, kurioms daugiau nei šimtas metų.

Smagiai vaikai panaršė Periodikos skaitykloje tarp naujai gaunamų žurnalų ir laikraščių. Pamatė, kokiuose „nameliuose“ gyvena einamųjų metų žurnalų komplektai.

Galiausiai antrokai apsilankė Vaikų literatūros skyriuje, kur jų laukė gausi knygelių įvairovė. Sužinojo, kokie renginiai ir konkursai čia vyksta, kaip galima tapti bibliotekos skaitytoju.

Smagiai nusiteikę vaikai dėkojo už įgytas vertingas žinias ir pažintį su įdomiu, įvairiapusišku bibliotekininkų darbu, žadėdami dar ne kartą čia apsilankyti.

Bibliotekos inf.