Kelionė į Trakus

Lapkričio 14 d. 3-4 klasių mokiniai vyko pažintinę-edukacinę kelionę į Trakus. Pilies kieme mus pasitiko ekskursijos gidė. Ji trumpai papasakojo Trakų pilies istoriją. Po to ėjome į pagrindinį pilies bokštą. Ten, rūsyje, -kunigaikšč io Vytauto kambarys ir pinigai, antrame kambaryje – indai, puošti monetomis. Kitas kambarys – menė, kurioje įspūdingi sostai ,ant kurių sėdėjo kunigaikščiai ir jų žmonos. Čia Kunigaikštis Vytautas priimdavo svečius.  Mokiniai eidami per akmenukų mozaiką ieškojo lobio.

Gidė papasakojo, kaip  buvo restauruojama pils. Buvo net 5 etapai, nes pritrūkdavo restauravimui pinigų. Mokiniai susipažino su karaimų ir totorių tautų istorija, kaip jie apsigyveno Lietuvoje.

Pasigrožėję pilimi vykome į ,,Senąją Trakų kibininę“, kur mokiniai dalyvavo kibinų gaminimo edukacinėje programoje. Mokiniai patys gamino kibinus. Kol kibinai kepė, šeimininkai vaišino natūraliu vištienos sultiniu, kibinais ir jų firminiu kmynų gėrimu. Po skanių vaišių  mums atnešė iškeptus, pačių gamintus kibinus. Juos parsivežėme namo. Visus apdovanojo  diplomais. Laimingi, sotūs grįžome namo.

Mokytoja Genovaitė Bielskuvienė