Olweus patyčių programos prevencijos priemonės apklausos rezultatai

Mokykloje 2019 metų lapkričio mėnesį vyko 3- 10 klasių moksleivių apklausa Olweus  patyčių programos prevencijos priemonių (PPP) klausimais. Visą klausimyną sudarė 43 klausimai, į kuriuos mūsų mokyklos moksleiviai labai kantriai ir tikrai,  tikimės, kad sąžiningai atsakinėjo. Apklausoje dalyvavo 82 mokiniai. Analogiškos apklausos mokykloje vyksta jau nuo 2015 metų ir labai džiugu, kad kasmet šis procesas labai sklandus, o dar didesnis džiaugsmas, kad lyginant su 2018 metais patyčių mastas mokykloje dar labiau sumažėjo. 2018 metais tai sudarė 11,3 %, o 2019 metais 11 %, tai yra  9 mokiniai visoje mokykloje. Pristatyti ir aptarti apklausos rezultatus  atvyko Olweus PPP instruktorius, Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos direktorius Henrikas Vaicekauskas. Rezultatų aptarime dalyvavo pedagogai ir kiti mokyklos- daugiafunkcio centro  darbuotojai. Instruktorius išsamiai aptarė kiekvieną moksleivių atsakytą klausimą ir pateikė konkrečius pastebėjimus, į kurios klasės mokinių atsakytų klausimų rezultatus būtina atkreipti dar daugiau dėmesio. Labai naudinga visai mokyklos bendruomenei kartu diskutuoti, išsiaiškinti iškylančius klausimus ir kartu, padedant instruktoriu,  rasti kompromisą.

Tarp visų dalyvaujančių Olweus programoje Lietuvos mastu išvestas patyčias patiriiančių mokinių vidurkis, kas sudaro 16,6 % , tikrai džiugina mus pasiektas geras rezultatas, bet ir įpareigoja ir toliau dirbti intensyviai, ieškoti naujų, efektyvesnių metodų kovoti su patyčių problema.

Socialinė darbuotoja  Loreta Martynaitienė

Pateikiame keletą skaidrių iš apklausos apibendrinimo.