Lekėčių girininkijos muziejuje

Birželio 12 d. 1-2 klasės mokiniai lankėsi Lekėčių girininkijos muziejuje. Mus pasitiko girininkas Jonas Urbanavičius. Pasakojimą pradėjo nuo muziejaus įkūrimo istorijos. Prie įstrižai randuotos pušies kamieno girininkas papasakojo apie pušų sakinimą. Muziejuje išvydome daugybę eksponatų, tarp jų ir buvusių mūsų mokyklos mokinių darbų. Girininkas pasakojo apie lūšies, vilkės, gervių ir kitų eksponatų atsiradimo istorijas. O kai vaikučių paklausė, kas nori būti miškininkais, tai beveik visi ir pasižadėjo.
  Girininkijos salėje kartu su bibliotekininke Aušrele  Kriauziene vaikai skaitė pasakojimus apie gamtą, o prie pietų stalo ir konkurse apie medžius dalyvavo.
  Iš girininkijos grįžome į biblioteką. Nutarėme, kad geriausia - vasara su knyga. Jau antrą kartą dalyvausime iššūkyje ,,Vasara su knyga.'' Perskaitysime po 5 knygeles. Pusdienis netruko praeiti. Esame dėkingi girininkui Jonui Urbanavičiui ir Aušrelei Kriauzienei.

Zanavykų muziejuje

Birželio  10 d. 1-2 klasės mokiniai lankėsi Zanavykų muziejuje. Čia susipažino su kraitinių skrynių puošyba, spalvomis, turtu,  į skrynias sukrautu. Edukacinės pamokėlės metu vaikai pasigamino nedideles skryneles, jas nudažė, išmargino ir parsivežė į namus.

Išvyka į Kudirkos Naumiestį
  Birželio 18 d. 1-2 klasės mokiniai vyko į Kudirkos Naumiestį. Miestelis traukia daugybe įdomių dalykų. Mes pasirinkome keletą iš jų. Pirmiausia atvykome į ,,Bulvės muziejų''. Mus pasitikęs muziejaus šeimininkas agronomas Jonas Valaitis pasakojo apie muziejaus atsiradimo istoriją, savo veiklą, bulvės kelią iki Lietuvos, supažindino su daugybe bulvių veislių ir pasiūlė pasiimti ir pasisodinti Carinos veislės bulvių. Sakė, kad iki rudens užaugs.
  Kiekviename iš trijų muziejaus aukštų mokiniai atrado daugybę įdomių dalykų -tai ir varpas,  kviečiantis ,,Kel-ki-te '', ir pasagų kolekcija, ir vežimų ratai, ir pakinktai bei  padargai.
   Pasagų ratą palietę, jis laimę neša,  varpų muzikos palaiminti nusileidome į vėsų rūsį, kuriame degustavome bulvytes. Po to šaudėme iš bulvinės patrankos, nusifotografavome prie paminklo bulvei, padėkojome šeimininkui už šiltą priėmimą ir išskubėjome į pasienio užkardą.
  Vaikus pasitikęs užkardos vadas Dainius Stepšys ne juokais nugąsdino. Reikėjo išsirikiuoti, išsiskaičiuoti, o suklydus ir pritūpimais buvome nubausti. Bet viską puikiai atlikę vaikai buvo apdovanoti pasivažinėjimu pasieniečių keturračiu, pasėdėjimu naujutėlaičiame džipe.
  Didžiulį įspūdį paliko vilkšunė ir jos dresuotojas. Teko vaikams ir už grotų pasėdėti,  ir su antrankiais būti ,,sulaikytiems'', ir ginklus savo rankose palaikyti...
 Neperšaunama liemenė sveria nemažai. Taigi, su tokiomis liemenėmis, kepinant saulei,  varžėsi vaikai linksmose rungtyse.
 Vaikai buvo skatinami rinktis pasieniečio profesiją. Už gerą nuotaiką,suteiktas žinias, nuoširdų bendravimą esame dėkingi užkardos vadui Dainiui Stepšiui.
  Aplankėme Vinco Kudirkos kapą, pabuvome V. Sederevičiaus skulptūrų kiemelyje, ,,Širvintos taku'',  nuėjome iki tilto, skiriančio dvi valstybes, stabtelėjome prie Vytauto Didžiojo paminklo. Paskutinis kelionės objektas buvo V. Kudirkos paminklas. Prie paminklo mūsų jau laukė bibliotekininkė, literatė Marytė Rastupkevičiūtė. Pasakojo ji apie ,,Tautinės giesmės” atsiradimo istoriją, paskutinius V. Kudirkos gyvenimo metus, skaitė savo sukurtas eiles.
  Pavargome,bet daugybė įspūdžių ir sutikti nuostabūs žmonės išliks vaikiškuose prisiminimuose.
Mokytoja Jūratė Puidienė