Įspūdinga   kelionė

Spalio 2 dieną dalis Lekėčių mokyklos - daugiafunkcio centro kolektyvo (kiti liko dirbti - nuoširdžiai ačiū jiems) išvykome į Žemaitiją. Gerai nusiteikę keltu „Vilkynė“ persikėlėme per Nemuną ir grožėdamiesi rudenėjančia gamta nė nepajutome, kaip atvykome prie Gražiojo ąžuolo, augančio Raseinių rajono Plauginių miške (medžio aukštis 32 metrai, amžius apie 300 metų).

Nors ir labai skubėjome į Kelmę, bet negalėjome nepasigrožėti Lyduvėnų tiltu, apie kurį daug įdomaus papasakojo mūsų gidė - kolegė Raselė Dumskienė. Tai ilgiausias (599 m) ir aukščiausias (42 m) tiltas Lietuvoje, pastatytas 1951 metais. Mums pasisekė - pamatėme tiltu pradundantį ilgą traukinį.

Reikėjo skubėti, nes 11 val. turėjome būti Kelmės dvare, kur mūsų jau laukė Kriūkų mokyklos - daugiafunkcio centro mokytojai ir direktorė ( dabar jau ir mūsų😊😊😊). Edukacinė istorinė programa tikrai neprailgo. Pasipuošę dvaro ponia ir ponas papasakojo dvaro istoriją (dvaro teritorija pradėjo formuotis XV a., tada Kelmė buvo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Aleksandro dvaras, 1591 m. atitekęs Gruževskiams). Tai retas Lietuvoje barokinio stiliaus provincijos dvaras. Mes ne tik klausėmės, bet ir žaidėme tuo metu ponų mėgtus žaidimus: metėme kauliukus, būrėmės kortomis, o įspūdingiausi buvo GYVIEJI PAVEIKSLAI, kuriuos kūrusios mokytojos buvo tiesiog nepakartojamos ( ir apranga, ir vaidyba). Edukacija baigėsi dvarininkų vaišėmis - ragavome kelių rūšių meduolių ir marcipaninių saldainių.

Toliau mūsų laukė pažintis su Kurtuvėnais. Čia mus pasitiko linksmai nusiteikęs Kurtuvėnų regioninio parko direktorius Rimvydas Tamulaitis, kuris parodė viską: ir bažnyčią bei jos požemius (kas norėjo, ir į bokštą nusivedė), ir dvaro svirną, ir dvaro ratinėje esančią Kurtuvėnų regioninio parko ekspoziciją tema „Kraštovaizdžio įvairovė“ (įspūdžio joje neįmanoma aprašyti - pasivaikščioti tarp milžinų ir viską išbandyti būtina patiems!).

Neiškentėme neaplankę ir žirgyno, tik gaila, kad negalėjome ilgai gėrėtis gražuoliais žirgais, nes laukė...garsusis Kurtuvėnų smuklės „Kryžkelė“ nepakartojamo skonio keptas kumpis! Neatsistebėjome šeimininkės Zoselės gebėjimu taip jį  išdalinti gausiai mūsų grupei, kad nė vienas neliko nuskriaustas ir sočiai sočiai prisivalgė...Ilgokai užsibuvome - namo grįžome jau gerokai sutemus, bet kupini įspūdžių.

Dėkojame direktorei Lilijai Liutvinienei už Mokytojų dienos proga padovanotą kelionę, o Raselei - kad buvo mūsų gidė. Lauksime kitų kelionių.

Mokytoja Dalė Sutkuvienė