Žemės diena

Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

Žemė daug priklauso nuo žmogaus, nors jis ir nesugeba valdyti jos stichijų. Žemė, kaip ir žmogus, supyksta, kai jos negerbiame ir nemylime taip, kaip ji nusipelnė. Žemės planeta – žmogaus rankose, tad saugokime ją ir puoselėkime, neterškime gamtos, miškų, vandenų, kurie bus reikalingi visada.

Mūsų mokyklos 5-8 klasių mokiniai Žemės dieną paminėjo dalyvaudami edukacijoje „Žmogus ir gamta – natūralūs ir mūsų sukelti pavojai“. Žemė yra unikali dėl joje egzistuojančio skysto vandens, gyvybės ir protingos civilizacijos. Kokie pavojai slypi gamtiniuose procesuose, kaip jie nulemia kultūrinę ir civilizacinę raidą bei kaip šie pokyčiai gali vykti ateityje? Kokį pavojų kelia žmogaus veikla, o gal kažkur mes ją pervertiname? Štai šiuos svarbius reiškinius aptarėme nuotolinėje paskaitoje. Svarbu, kad auganti karta nenutoltų nuo gamtos, suprastų ir išmoktų vertinti ją bei joje vykstančius reiškinius, domėtųsi savo aplinka, ištekliais, rūpintųsi jų išsaugojimu. Nuo to priklauso ir viso pasaulio kultūriniai pokyčiai.

Taip pat vyko mokinių fotografijų konkursas „Pavasario ženklai gamtoje“. Kviečiame pasigrožėti Gretos Dambrauskaitės, Monikos Biliotavičiūtės, Vakarės Pakalkaitės, Miglės Skopaitės, Emilio Žemaitaičio, Viktorijos Adomaitytės, Karolinos Milkevičiūtės nuotraukomis.

Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi kiekvieną dieną!