Projekto  „Inkliuzinio mokymo kultūriniai aspektai“ susitikimas -  nuotoliniu būdu

Kovo mėnesio 22 – 26 dienomis mokyklos projekto grupė dalyvavo 5 šalių (Italijos, Turkijos, Portugalijos, Ispanijos ir Lietuvos)   Erasmus+ programos mokyklinių partnerysčių  baigiamajame projekto susitikime „Mes bendraujame! - Vienas pasaulis, daug žmonių, daug kalbų ...“. Mokyklos mokiniams ir mokytojams tai buvo visiškai nauja patirtis, kuri  plūstelėjo pavasariška gaiva  ir naujais nuotolinių technologijų panaudojimo būdais. Visos penkios dienos buvo užimtos saviraiška, bendravimu, kūryba, naujų technologinų išbandymais ir komandinėmis asinchroninėmis veiklomis, kurių rezultatais visi labai džiaugiamės. Mokiniai susitiko su senais draugais iš kitų šalių, kūrė laiškus ateičiai, reiškė savo emocijas ir išgyvenimus kurdami ir bendradarbiaudami vienoje internetinėje aplinkoje.

Pirmomis dienomis prisiminėme buvusius susitikimus, keliones, vakarones, kitomis susitikimo dienomis virtualiai keliavome po Lisaboną, kurioje ir planavome šį paskutinį susitikimą. Ilgai sėdėję prie kompiuterių ekranų, žaidėme judriuosius žaidimus, šokome šokius, kuriuos mokėmės projekto veiklų metu, dainavome dainas, klausėmės vyresnių moksleivių, kurie irgi yra dalyvavę Erasmus projektų veiklose, patarimų, kaip toliau praturtinti savo gyvenimą Erasmus veiklomis. Kviesti profesonalūs aktoriai skaitė eiles.

Dėl pandemijos suvaržymų mes neatlikome vienos edukacinės veiklos, kurią planavome įvykdyti mūsų miestelio moterų klubo patalpose. Tikimės, jog gegužės mėnesį galėsime vėl skelti mozūrą, paragauti zanavykų istorinio paveldo maisto gaminių ir, aišku, pamatyti šakočio kepimą.

Mokytojai dalyvavo nuotoliniame „Inkliuzinio mokymo praktiniai  aspektai“ vebinare, kuriame mokytoja Ilona Martinkaitienė skaitė pranešimą apie mokyklos darbą šioje srityje. Taip pat visi turėjome galimybę išbandyti naują technologiją Streamyard, tobulai tinkančią seminarų organizavimui. Ši technologija yra nemokama ir integruota į Mc Office365 paketą. Seminaras atvėrė neišsemiamas bibliotekų galimybes mokant mokinius su specialiais poreikiais.

Nuotraukose galite matyti susitikimo akimirkas ir kai kuriuos mokinių atliktus darbus.

Mokytoja Rūta Krikštopaitienė