Antrasis projekto šalių susitikimas

Antrasis projekto „Eco Schools Sustainable Tomorrow“ pasimatymas įvyko gegužės 27 d. virtualioje erdvėje. Apgailestaujame, kad „gyvai“ susitikti projekto dalyviams taip ir nepavyko, tačiau visi labai džiaugėmės, kad ir tokiu būdu turime galimybę bendrauti, diskutuoti, aptarti savo veiklas ir pristatyti nuveiktus darbus.

Šio susitikimo tema buvo „Atliekų rūšiavimas mano šalyje“. Mūsų mokyklai atstovavo Austėja Stankevičiūtė, Lukrecija Burdulytė, Dovydas Kučiauskas, Eigirdas Zubka, Raimundas Petrauskas, Martynas Dailidė. Mokiniai paruošė skaidres ir vaizdo filmukus apie atliekų rūšiavimo ypatumus Lietuvoje, apie mūsų mokykloje esančias rūšiavimo dėžutes atliekoms ir baterijoms, apie antrinį atliekų panaudojimą (mūsų mokyklos mokiniai namuose sodino įvairius augalus ir sėklas į atliekų indelius), apie rūšiavimo kultūrą ir jos svarbą kiekvienoje pasaulio vietoje. Lukrecija papasakojo apie savo močiutę, kuri siuva „terbeles“ ir lovų užtiesalus iš nereikalingų medžiagų, o Austėja visus pradžiugino pasakodama apie savo auginamus paukščiukus zebrinius amadinus. Ir šį kartą mes išsiskyrėme savo lietuviškumu – užnugario fonuose švietė Lietuvos trispalvė.

Kitų šalių pristatymai taip pat buvo įdomūs ir pateikė naudingos informacijos. Visi vieningai sutarėme, kad rūšiavimas yra pagrindinė veikla, kuria kiekvienas galime prisidėti prie švaresnės aplinkos ir ekologiškesnės ateities kūrimo.

Mokytoja Gintarė Pocevičienė