Kelionė į Vilnių

Išgirdus žodį ,,ekskursija'' 3-4 klasės vaikų akys nušvinta. Tad rugsėjį palydėjome išvyka į Vilnių.

Pažintį su Vilniumi pradėjome nuo pagrindinės Lietuvos šventovės- Vilniaus katedros. Gaudžiant vargonų muzikai šv. Kazimiero koplyčioje klausėmės pasakojimo apie jaunąjį karalaitį Kazimierą: kokiu metu jis gyveno, kokių pastangų reikėjo atsispirti karališkojo luomo žmonių spaudimui, apie jo pamaldumą ir gerus darbus.

Išgirdome ir pamatėme, kaip koplyčios kūrėjai norėjo perteikti Dangaus ir žemės darną, kaip koplyčia ir jos vertybės buvo išsaugotos, kokį stebuklą slepia dvi dešinės šventojo karalaičio rankos.

Paslaptinguose katedros požemiuose vaikai ne tik klausėsi, bet ir daug klausinėjo. Kaip iš kaulų atpažinti,,koks žmogus, kas yra kripta,o kas mauzoliejus, kam skirtas sarkofagas, saugomas požemiuose.

Į Gedimino pilies kalną pasikėlėme funikulieriumi. Ne iš tingumo, bet iš smalsumo, kaip jis veikia.Čia klausėmės trumpų pasakojimų apie šimtmečius menančius radinius, susikibę rankomis sustojome ,,Baltijos kely'', stebėjome trumpą pilies video istoriją, nuo bokšto apžvalgos aikštelės grožėjomės Vilniaus vaizdais.

Trijų Kryžių kalne klausėmės mokyt. Raselės Dumskienės pasakojimo-legendos apie vienuolius pranciškonis, kurie buvo žiauriai nužudyti, apie tai, kaip skirtingais istoriniais laikotarpiais kryžiai nunykdavo ir vėl būdavo atstatomi.

Paskutinis kelionės tikslas buvo TV bokštas-aukščiausias šalies statinys. Čia išgirdome trumpą, bet įdomią tv. bokšto video istoriją, susipažinome su išskirtinėmis bokšto erdvėmis,konstrukciniais ir inžineriniais bokšto elementais. O ekskursijos pabaigoje vaišinomės restorano ,,Paukščių takas'' meistrų pagamintais mėsainiais, kokteiliais ir gaiviu gėrimu.

Kiekviena kelionė praturtina, suteikia žinių, papildo jau turimas. Grįžtant į namus pasitikrinome, ką sužinojome, ko išmokome. Viktorinoje apie Vilnių už teisingus atsakymus ir atpasakotas ištraukas iš legendų galima buvo ir prizų laimėti.

Džiugu, kad kelionėje su mumis kartu buvo Lekėčių parapijos klebonas Ričardas Kmitas.  Dėkojame jam už papildytas žinias ir nuotraukas.

Mokytoja Jūratė Puidienė