001Lekėčių mokykla-daugiafunkcis centras,

Pušyno g. 8, Lekėčiai, LT-71225, Šakių raj.

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, Juridinio asmens kodas 190821325

Tel. 866877698, el.p.rastine@lekeciai.sakiai.lm.lt


fb

Patyčių dėžutė

Erasmus+ programos projekto „Eco Schools Sustainable Tomorrows“  šalių susitikimas Sicilijoje

  31bd5025-9ce2-4138-96bf-39b0c828a9fb.jpgBalandžio 25-29 dienomis Lekėčių mokyklos-daugiafunkcio centro mokinės Viktorija ir Rugilė Adomaitytės, Austėja Karušytė ir Urtė Bereckytė kartu su mokytojomis Jurgita Balčiūniene ir Vilma Jonaitiene dalyvavo projekto „Eco Schools Sustainable Tomorrows”( Tvari mokykla rytoj)  susitikime Sicilijoje, Mussomeli mieste. Tai antrasis „gyvas” visų projekto šalių susitikimas.

  Pirmą dieną visos komandos išvyko į netoliese esantį Agrigento miestą. Ten, lydimi gido, apžiūrėjome į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas šventyklas, kurios stūkso Šventyklų slėnyje, esančiame kiek toliau nuo Agrigento miesto ribų. Tai vienas didžiausių senovės Graikijos palikimų. Šios gerai išsilaikiusios dorėninio stiliaus šventyklos statytos 510-430 m. pr. Kr. Šventyklų slėnis – taip pavadinta ši vieta, kurioje tūno aštuonios šventyklos ir kitų pastatų liekanos. Saulės nubučiuoti  grįždami į Musomelį stabtelėjome pasigrožėti Viduržemio jūra bei  atsigaivinti joje.

  Antrą dieną vykome į susitikimą mokykloje. Buvome pasveikinti miestelio mero, mokyklos direktorės bei mokinių, kurie atliko sicilietišką dainą, vaišino savo tradiciniais saldumynais. Taip pat visi projekto mokiniai dalyvavo kalbų pamokoje , kur mišriose komandose turėjo atstovauti savo šaliai ir italų kalba pateiktas frazes parašyti bei pasakyti savo gimtąja kalba. Po pietų vykome į Castello Manfredonico (Manfredoniko pilis), kur klausėmės, kaip mokiniai pristato pilies istoriją, ir grožėjomės vaizdais, atsiveriančiais nuo pilies kalno. Vakare vykome į senąją Musomelio miesto dalį, kur aplankėme Madonna dei Miracoli šventovę. Buvome sužavėti bažnyčios grožio! Bažnyčia, pastatyta 1530 metais ant kalvos, įspūdingos struktūros, o viduje nuostabiai atvaizduotos Madonos stebuklo scenos.

  Trečią dieną stebėjome mokslo ir tvaraus žemės ūkio pamokas vietinėje profesinėje mokykloje. Buvo demonstruojama, kaip gaminamas tradicinis Sicilijos desertas – cannoli, itališki makaronai – pasta, itin mėgiamas ir plačiai naudojamas sūris – rikota bei kepami tradiciniai siciliečių lietiniai blynai mandarinų ir citrinos padaže. Drąsiausi ir patys galėjo save išmėginti virtuvės šefo vaidmenyje. Grįžę mokiniai dalyvavo įvairiose sportinėse rungtynėse . Vakare vyko susitikimas su meru ir vietos valdžia miesto rotušėje, kur buvo įteikti pažymėjimai ir apdovanojimai už sporto varžybas.

  Ketvirtą dieną vykome į Palermą. Viešėjome Palermo karališkuosiuose rūmuose.  Tai buvo Sicilijos karalių ir Hauteville dinastijos būstinė, o vėliau tarnavo kaip pagrindinė valdžios vieta būsimiems Sicilijos valdovams. Nuo 1946 m. buvo Sicilijos regioninės asamblėjos būstinė. Aplankėme ir karališkąją Normanų rūmų koplyčią Palatino. Šis pastatas yra Bizantijos, Normano ir Fatimid architektūros stilių mišinys, iškilęs dar XII amžiuje. Vaikštinėjome pagrindine Palermo gatve, užsukome  į seniausią Palermo gatvės turgų.

  Penktąją mūsų susitikimo dieną praleidome Suteroje.  Ten mokiniai rodė demonstracijas, kokiais amatais vertėsi žmonės senovės laikais, pristatė savo kultūrą ir istoriją, dainavo, šoko ir vaišino pačių kepta duona, pagardinta alyvuogių aliejumi su prieskoniais. Sutera yra komuna Italijos Sicilijos regione, Kaltanisetos provincijoje, esanti apie 70 kilometrų į pietryčius nuo Palermo ir apie 30 kilometrų į vakarus nuo Kaltanisetos. Teritorijoje dominuoja didelė monolitinė uola, vadinama „San Paolino kalnu“, kuris taip pat vadinamas „Sicilijos balkonu“, nes yra pačiame Sicilijos viduryje. Vietiniai teigia, jog esant giedrai dienai, galima matyti ir jūrą, ir Etnos ugnikalnį. Kopėme į kalną, o užkopus vaizdas tikrai gniaužiantis kvapą. 

                                                                                                Projekto dalyvė mokytoja Jurgita Balčiūnienė

205x90

svarbu

KK projekto logo

Reflectus baneris 500

1809l

Go to top