Šakių r. Lekėčių mokykla-daugiafunkcis centras, Pušyno g. 8, Lekėčiai, LT-71225, Šakių r. sav., el.paštas: rastine@lekeciai.sakiai.lm.lt,  tel. 8-668-77698

procentai

102477
Šiandien
Vakar
191
285
Jūsų IP: 172.31.28.20
2020-08-05

Patyčių dėžutė

Vienybėje - galybė! 

Projektas „ Sveikas kaip ridikas“

Fizinio aktyvumo skatinimas mokykloje

   Lekėčių mokykloje - daugiafunkciame centre vyko pamoka estafečių ritmu. Renginio dalyviai- 1-4 klasių mokiniai. Mokyklos  tarybos nariai organizavo ir pademonstravo estafetes, kurioms atlikti buvo naudojamos įvairios priemonės ( kiauri maišai, lankai, kamuoliai  ir kt.). Renginį  vedė  direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Kaukienė. Draugiškose estafečių varžybose nugalėtojų nebuvo,  bet dėl to gerų emocijų nebuvo mažiau. Dalyvavusios klasės buvo apdovanotos džiovintų vaisių rinkiniais.

  Judėti ir gyventi sveikai yra smagu, be to,  estafetės skatina bendradarbiavimą.

Visuomenės sveikatos specialistė Kristina Damijonaitienė

Projektas ,,Sveikas kaip ridikas“

Kokie yra gero regėjimo įgūdžiai?

   Lapkričio 23 d. į mokyklą buvo pakviestas regėjimo atstatymo treneris Stanislovas Kisielius. Lektorius atvyko iš gero regėjimo mokyklos „Aiškus matymas“. Moksleiviai ir jų mokytojos turėjo galimybę išmokti gero regėjimų įgūdžių, sužinojo kaip išvengti regos sutrikimų. Treneris Stanislovas papasakojo apie akies sandarą, kokias funkcijas atlieka akių raumenys ir ką daryti norint sustiprinti juos. Paskaitų tikslas - motyvuoti mokinius atsisakyti akinių (lektorius juos vadina „ ramentais“) ir išsaugoti gerą regą, taikant įvairias akių savimasažo technikas.

  Lektoriaus atvykimą inicijavo Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendindamas projektą „ Įvairiapusiškas mokinių sveikatos stiprinimas“.

                                    Visuomenės sveikatos specialistė Kristina Damijonaitienė

„Sveikas kaip ridikas“

Traškučių diena

  Bulvių  traškučiai yra itin mėgstamas užkandis, tačiau, vartojant didelį jų kiekį, organizmui gali būti padaryta nepataisoma žala.

   Ką daryti, kai norisi kažko traškaus? Malonaus skonio ir traškesio visai nesunkiai galime suteikti ir moliūgams, cukinijoms ar net burokėliams, morkoms bei kitiems vaisiams ir daržovėms.

   Projekto „Sveikas kaip ridikas“ organizatoriai pakvietė visus 5 – 10 klasių moksleivius pasigaminti kitokių - sveikų ,,traškučių“. Technologijų pamokų, ilgųjų pertraukų metu mokiniai gamino traškučius iš savo pasirinktų daržovių ir vaisių: morkų, obuolių, bulvių, bananų, ananasų, burokėlių, pagardindami juos  įvairiais prieskoniais bei prieskoninėmis žolelėmis.

   Lapkričio 9 dieną mokiniai pristatė mokyklos bendruomenei traškučių gamybos ypatumus, vieni kitus vaišino ir patys vaišinosi pagamintais traškučiais.

   Pasirodo, kad labai skanūs yra ne tik tradiciniai ,,traškučiai“ iš parduotuvės, bet ir pačių pasigaminti sveiki traškučiai, kuriuos moksleiviai mokykloje gali gamintis ištisus metus.

 Mokyklos informacija

 

    Projektas ,,Sveikas kaip ridikas“

Psichologės paskaita apie valgymo sutrikimus

     Lapkričio septintą dieną į Lekėčių mokyklą - daugiafunkcį centrą atvyko psichologė Agnė Mišeikaitė, ji su 5-10 klasių mergaitėmis vedė įdomų pokalbį apie valgymo sutrikimus.

     Psichologė kalbėjo apie emocinį valgymą, jo priežastis, rizikos veiksnius, grėsmes. ,,Emocinis valgymas yra persivalgymo sutrikimas, kai per trumpą laiką suvartojami dideli maisto kiekiai", - kalbėjo psichologė. Aptarėme, kas yra anoreksija, bulimija, kuo jos skiriasi ir kokius požymius turi.

     Pažiūrėjome trumpą filmuką apie anoreksiją, kalbėjome, kodėl merginos ja suserga, atsakinėjome į klausimus ir skaičiavome savo balus, norėdamos sužinoti savo riziką susirgti.Tada psichologė papasakojo, kaip padėti tiems žmoniems, kurie serga ar turi didelę riziką susirgti.

    Taigi esmė yra ta, kad reikia  pamilti savo kūną ir bandyti įžvelgti ne savo trūkumus, o privalumus ir kad reikia vertinti savo vidinį grožį labiau nei išorinį.

                                                                8 klasės mokinė Smiltė Vyšniauskaitė

Projektas ,,Sveikas kaip ridikas“

IŠVYKA Į BATUTŲ PARKĄ

        7 klasės mokiniai Jump Space arenoje  mėgavosi neprilygstamu aukštų šuolių ir skrydžių džiaugsmu. Šokinėjimas ant batuto „Jump Space“ batutų parke  – tai ne tik smagi pramoga, bet ir didžiulė nauda sveikatai: reguliarus šokinėjimas ant batuto stiprina kaulus, kremzles, sąnarius, padidina kaulų tankumą. Taip pat sužinojome, jog JAV kosmoso agentūra „NASA“ visame pasaulyje išplatino pareiškimą, kad šuolis ant batuto – tai pats geriausias mankštos pratimas, veiksmingesnis nei bėgimas ristele ar ant bėgimo takelio. Net „NASA“ astronautai, rengdamiesi sudėtingoms misijoms, treniruojasi ant batuto.

      Mes už aktyvų laisvalaikį, aktyvias pramogas ir sportą!

                                        Mokyklos informacija

Go to top