006464
Šiandien
Vakar
Lankytojai
36
119
6464
Jūsų IP: 172.31.28.20
2018-11-16 01:55

Šakių r. Lekėčių mokykla-daugiafunkcis centras

Pušyno g. 8, Lekėčiai

LT-71225, Šakių r. sav.

JAUČIUOSI SAUGUS ir REIKALINGAS!!!

    Projektas ,,Sveikas kaip ridikas“

Psichologės paskaita apie valgymo sutrikimus

     Lapkričio septintą dieną į Lekėčių mokyklą - daugiafunkcį centrą atvyko psichologė Agnė Mišeikaitė, ji su 5-10 klasių mergaitėmis vedė įdomų pokalbį apie valgymo sutrikimus.

     Psichologė kalbėjo apie emocinį valgymą, jo priežastis, rizikos veiksnius, grėsmes. ,,Emocinis valgymas yra persivalgymo sutrikimas, kai per trumpą laiką suvartojami dideli maisto kiekiai", - kalbėjo psichologė. Aptarėme, kas yra anoreksija, bulimija, kuo jos skiriasi ir kokius požymius turi.

     Pažiūrėjome trumpą filmuką apie anoreksiją, kalbėjome, kodėl merginos ja suserga, atsakinėjome į klausimus ir skaičiavome savo balus, norėdamos sužinoti savo riziką susirgti.Tada psichologė papasakojo, kaip padėti tiems žmoniems, kurie serga ar turi didelę riziką susirgti.

    Taigi esmė yra ta, kad reikia  pamilti savo kūną ir bandyti įžvelgti ne savo trūkumus, o privalumus ir kad reikia vertinti savo vidinį grožį labiau nei išorinį.

                                                                8 klasės mokinė Smiltė Vyšniauskaitė

Projektas ,,Sveikas kaip ridikas“

IŠVYKA Į BATUTŲ PARKĄ

        7 klasės mokiniai Jump Space arenoje  mėgavosi neprilygstamu aukštų šuolių ir skrydžių džiaugsmu. Šokinėjimas ant batuto „Jump Space“ batutų parke  – tai ne tik smagi pramoga, bet ir didžiulė nauda sveikatai: reguliarus šokinėjimas ant batuto stiprina kaulus, kremzles, sąnarius, padidina kaulų tankumą. Taip pat sužinojome, jog JAV kosmoso agentūra „NASA“ visame pasaulyje išplatino pareiškimą, kad šuolis ant batuto – tai pats geriausias mankštos pratimas, veiksmingesnis nei bėgimas ristele ar ant bėgimo takelio. Net „NASA“ astronautai, rengdamiesi sudėtingoms misijoms, treniruojasi ant batuto.

      Mes už aktyvų laisvalaikį, aktyvias pramogas ir sportą!

                                        Mokyklos informacija

 Projektas „Sveikas kaip ridikas“

Rudens derliaus šventė

               Atėjo laikas, kai vasaros užaugintos, rudens  subrandintos  daržovės  ir vaisiai keliauja į rūsius, stiklainius, puikuojasi  ant namų stalo. Norėdami pagerbti ir pareklamuoti  lietuviškas daržoves ir vaisius, projekto „Sveikas kaip ridikas“ organizatoriai spalio 24 dieną mokykloje  surengė  Rudens derliaus šventę.  Jaunųjų gamtininkų būrelio nariai  pristatė Rudens derliaus parodėlę.  Kadangi  šis ruduo  negailėjo spalvų ir aukso  lapų, penktokai parodėlę  papuošė lapų  kompozicijomis. Pradinių klasių mokiniai  iš vaisių, daržovių  bei  kitos gamtinės medžiagos  kūrė įvairiausius pasakų personažus. 10 bei 7 klasių mokiniai per technologijų pamokas spaudė vaisių ir daržovių sultis bei  vaišino visą mokyklos bendruomenę.  Renginio organizatoriai  kvietė  visus kuo daugiau valgyti lietuviškų daržovių, vaisių, gerti jų sultis. Daržovės ir vaisiai ypač  reikalingi  jauniems, nes turi daug  maistingųjų savybių bei  teikia naudą žmogaus sveikatai.

                                                                                                               Mokyklos informacija

 

"Sveikas kaip ridikas"     

Prieš Vėlines mokiniai tvarko partizanų kapus

   Artėjant Visų Šventųjų ir Vėlinių dienai, mokiniai aplankė Rūdšilio girioje esančią partizanų žūties vietą. Eidami Rūdšilio partizanų takais vaikai galėjo iš arčiau susipažinti su itin svarbia Lietuvos istorijos bei kovos už laisvę dalimi. Buvo aplankyti ir nežinomų partizanų kapai, nežinomas „Tauro“ apygardos Žalgirio rinktinės partizanas, palaidotas Lekėčių kapinėse. Vaikai taip pat turėjo progą prisiminti Lietuvos valstybingumo simbolius – šalia kapų buvo galima rasti Gediminaičių stulpų, taip pat ir dvigubo kryžiaus simbolį, kuris buvo gana plačiai naudojamas rezistencijos metu Lietuvos partizanų. Norėdami parodyt dėkingumą bei pagarbą, vaikai sutvarkė aplinką, uždegė žvakeles.   

                                                                                               Mokyklos informacija

Projektas ,,Sveikas kaip ridikas“

 Pas pradinukus – psichologė

    Spalio 15 ir 22 dienomis mokykloje lankėsi Šakių PPT psichologė G. Jaranauskaitė.  Užsiėmimų metu ji pristatė pradinukams skirtą psichikos sveikatos stiprinimo projektą. Šis projektas padeda nuo pat mažens saugoti ir stiprinti vaikų fizinę, psichinę ir emocinę sveikatą.  Susitikusi su kiekvienos klasės mokiniais, psichologė aptarė patyčių, konfliktų, pajuokavimų situacijas, geras ir blogas paslaptis, pamokė tinkamo reagavimo bei patarė, kur kreiptis pagalbos.

                                                                        Mokyklos informacija

Į puslapio viršų