Integruota pamoka

Balandžio 26-ąją dieną dešimtos klasės mokiniams vyko lietuvių kalbos ir ugdymo karjerai integruota pamoka. Šios pamokos metu moksleiviai susipažino su Vilniaus kolegijos Verslo fakultetu.  Šio fakulteto dėstytoja Fausta Kepalienė perskaitė mokiniams paskaitą „Kaip nugalėti viešojo kalbėjimo baimę- patarimai ir pratimai“.

Vėliau moksleiviai atliko lietuvių kalbos ir ugdymo karjerai pamokų integruotas užduotis.

Marijampolės profesinio rengimo centras

Vasario 24 d. vyko nuotolinis susitikimas su Marijampolės profesinio rengimo centro atstovais. Susitikime buvo pristatyti visi mokymosi centro skyriai, įgyjamos profesijos, mokymosi  ir popamokinės veiklos galimybės.

Virtuali pamoka kitaip

Dešimtos klasės mokiniams kovo 16 d. vyko kitokia Ugdymo karjerai pamoka. Swedbanko finansų laboratorijos lektorius  mokiniams pravedė nuotolinę pamoką „Asmeninių finansų valdymas ir uždarbio galimybės“. Mokiniai sužinojo, kaip galėtų „įdarbinti“ savo pomėgius ir kaip galėtų planuoti savo išlaidas.

Gautą informaciją mokiniai pritaikė tolesnėse ugdymo karjerai ir pilietiškumo pagrindų pamokose.

Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyrius

Kovo 29 dieną Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus atstovai Nerija Jankauskaitė ir Vytas Venys nuotoliniu būdu dešimtos klasės mokiniams pristatė savo ugdymo įstaigą. Mokiniai sužinojo, kokias profesijas galima įsigyti šiame mokymo skyriuje, sužinojo, kokios yra gyvenimo sąlygos bendrabutyje, kaip vyksta stojimas į šią mokymo įstaigą ir dar daug kitos naudingos informacijos.

Ugdymas karjerai

Kovo 3 dieną  mokykloje lankėsi Kauno Pramonės ir prekybos mokymo centro atstovės B. Sveikatienė ir M. Putrimienė. Dešimtos klasės mokinius jos supažindino su priėmimo į mokymo centrą tvarka, mokymosi aplinka, specialybėmis bei Erasmus+ galimybėmis atlikti praktiką Europos Sąjungos šalyse.

Erdvėlaivis Žemė 2019

Rugsėjo 12 -13 dienomis KTU vyko mokslo festivalis Erdvėlaivis Žemė. Mūsų mokyklos devintokai su direktoriaus pavaduotoja Rasa Kaukiene ir fizikos mokytoja Lina Laurinaitiene išvyko į KTU. Fizikos laboratorijose ir kūrybinėse dirbtuvėse buvo galima atlikti įvairius bandymus. Lauke mokiniai statė akmenų arkas, bokštus – dalyvavo  renginyje ,, Akmenų balansavimo menas“, kur pamatė fizikos dėsnius paneigiančias akmenų skulptūras. Klausėsi ir įdomios paskaitos -   ,, Emocijų džiazas maiste“- buvo kalbama apie tyrimus, kuriais bandoma pakeisti mėsą kitais produktais. Pasakota ir apie tai, kaip žmogus emociškai reaguoja į maistą pagal veido mimiką. Teko paragauti ,,tuno“, kuriame nebuvo nė trupinėlio tuno.

Mokslo festivalis  įdomus, tad suplūsta į jį mokiniai iš visos respublikos. Mūsų mokiniams ši patirtisbuvo be galo įdomi ir naudinga.

Ugdymas karjerai.  Aplankėme Kauno taikomosios dailės mokyklą

Kovo 12 dieną Lekėčių mokyklos – daugiafunkcio centro dešimtokai su pavaduotoja R. Kaukiene vyko  į  Kauno  taikomosios  dailės mokyklą.  Tik atidarę duris sutikom draugiškus ir malonius žmones. Mums papasakojo,  kaip veikia 3D spausdintuvas. Tas spausdintuvas gali iš plastmasės padaryti visokias formas, bet ne per daug sudėtingas, ir tam reikia laiko. Vėliau ėjom pas fotografijos mokytoją. Jis mums aiškino, kaip galima nufotografuoti vaizdą visokiausiais įdomiais būdais (aš bijau net pasakyti kaip, kad nesumeluočiau). Mokytojas rodė savo nuotraukas  - jos tikrai labai gražios. Airidas ir merginos domėjosi juvelyrika – pasigamino žalvarinį žiedelį, susipažino su įvairia juvelyrinių darbų technika.  Visi apžiūrėjome mokyklos muziejų, kuriame eksponuojami buvusių mokinių darbai, t.y. baldžių, keramikų, tekstilės, juvelyrų kūryba. Žinoma, mums buvo papasakota ir apie studijas – specialybes, stipendiją, bendrabutį.

Dešimtokas Edvinas Banaitis