Šakių r. Lekėčių mokykla-daugiafunkcis centras, Pušyno g. 8, Lekėčiai, LT-71225, Šakių r. sav., el.paštas: rastine@lekeciai.sakiai.lm.lt,  tel. 8-668-77698

procentai

102473
Šiandien
Vakar
187
285
Jūsų IP: 172.31.28.20
2020-08-05

Patyčių dėžutė

Vienybėje - galybė! 

Ugdymas karjerai

Kovo 3 dieną  mokykloje lankėsi Kauno Pramonės ir prekybos mokymo centro atstovės B. Sveikatienė ir M. Putrimienė. Dešimtos klasės mokinius jos supažindino su priėmimo į mokymo centrą tvarka, mokymosi aplinka, specialybėmis bei Erasmus+ galimybėmis atlikti praktiką Europos Sąjungos šalyse.

                                                                               Mokyklos informacija

Erdvėlaivis Žemė 2019

Rugsėjo 12 -13 dienomis KTU vyko mokslo festivalis Erdvėlaivis Žemė. Mūsų mokyklos devintokai su direktoriaus pavaduotoja Rasa Kaukiene ir fizikos mokytoja Lina Laurinaitiene išvyko į KTU. Fizikos laboratorijose ir kūrybinėse dirbtuvėse buvo galima atlikti įvairius bandymus. Lauke mokiniai statė akmenų arkas, bokštus – dalyvavo  renginyje ,, Akmenų balansavimo menas“, kur pamatė fizikos dėsnius paneigiančias akmenų skulptūras. Klausėsi ir įdomios paskaitos -   ,, Emocijų džiazas maiste“- buvo kalbama apie tyrimus, kuriais bandoma pakeisti mėsą kitais produktais. Pasakota ir apie tai, kaip žmogus emociškai reaguoja į maistą pagal veido mimiką. Teko paragauti ,,tuno“, kuriame nebuvo nė trupinėlio tuno. 

   Mokslo festivalis  įdomus, tad suplūsta į jį mokiniai iš visos respublikos. Mūsų mokiniams ši patirtisbuvo be galo įdomi ir naudinga. 

                                               Mokyklos informacija

 Ugdymas karjerai.  Aplankėme Kauno taikomosios dailės mokyklą

    Kovo 12 dieną Lekėčių mokyklos – daugiafunkcio centro dešimtokai su pavaduotoja R. Kaukiene vyko  į  Kauno  taikomosios  dailės mokyklą.  Tik atidarę duris sutikom draugiškus ir malonius žmones. Mums papasakojo,  kaip veikia 3D spausdintuvas. Tas spausdintuvas gali iš plastmasės padaryti visokias formas, bet ne per daug sudėtingas, ir tam reikia laiko. Vėliau ėjom pas fotografijos mokytoją. Jis mums aiškino, kaip galima nufotografuoti vaizdą visokiausiais įdomiais būdais (aš bijau net pasakyti kaip, kad nesumeluočiau). Mokytojas rodė savo nuotraukas  - jos tikrai labai gražios. Airidas ir merginos domėjosi juvelyrika – pasigamino žalvarinį žiedelį, susipažino su įvairia juvelyrinių darbų technika.  Visi apžiūrėjome mokyklos muziejų, kuriame eksponuojami buvusių mokinių darbai, t.y. baldžių, keramikų, tekstilės, juvelyrų kūryba. Žinoma, mums buvo papasakota ir apie studijas – specialybes, stipendiją, bendrabutį.

 

Dešimtokas Edvinas Banaitis

Ugdymas karjerai

      2017-11-24 pas Lekėčių mokyklos - daugiafunkcio centro devintokus  ir dešimtokus svečiavosi Eglė Plančiūnienė iš Šakių jaunimo darbo centro su ypač aktualia darbo ir karjeros tema. Specialistė supažindino su perspektyviausiomis artimiausio dešimtmečio sritimis bei profesijomis,  kurių gali greitai ir nebelikti, nes šiuolaikiniame pasaulyje ypač dominuoja technologijos, kurios jau pretenduoja užimti kai kurias  ne tokias populiarias darbo sritis. Išklausę pranešimą, mokiniai atliko labai smagų testą - profesijų mozaiką.  Testas, kai  atsakai į įvairius, įdomius klausimus,  atskleidžia kiekvieno  žmogaus asmenybės tipą,  o pagal šio testo rezultatus Šakių jaunimo darbo centro darbuotoja Eglė Plančiūnienė patarė, kokias profesijas  mes galime rinktis  baigę mokyklą.

                                                         Devintokė Adrijana Karpavičiūtė

 Susitikimas su tėveliais

   Spalio 26 dieną pas šeštokus auklėtojos kviesti atskubėjo apie savo profesijas papasakoti Karolinos Milkevičiūtės ir Viktorijos Butanavičiūtės tėveliai. Ugdymas karjerai tikrai įdomesnis, kai susiduri su žmogumi, kuris dirba tave dominantį darbą ir gali papasakoti daug įdomių dalykų. 

  Karolinos tėvelis – saugos darbuotojas, jau 12 metų darbuojasi „Likurgo“ firmoje ir saugo daug įvairių pramoninių, valstybinių bei individualių objektų, saugo ir mūsų „žvaigždes“ įvairių renginių metu.

   Viktorijos tėvelis – autobuso vairuotojas. Jis papasakojo, kaip tenka įvairiais maršrutais vežioti Kauno miesto gyventojus  ir su kokiais  nuotykiais susidurti, kai keleivis nesąžiningas ar nekultūringas.

   Susitikimas buvo labai įdomus ir naudingas. Mes dažnai svajojame apie kažkokias išskirtines profesijas  (krepšininkas, dainininkas, aktorius, ...) pamiršdami, kad pirmiausia reikia įvertinti savo gabumus, asmenines savybes ir, žinoma, ar daug tokių profesijų atstovų reikia Lietuvai.

  Nuoširdžiai dėkojame tėveliams, kad jie atvyko į mokyklą ir pasidalino savo mintimis.

 

Go to top