008802
Šiandien
Vakar
Lankytojai
52
62
8802
Jūsų IP: 172.31.28.20
2018-12-16 04:44

Šakių r. Lekėčių mokykla-daugiafunkcis centras

Pušyno g. 8, Lekėčiai

LT-71225, Šakių r. sav.

JAUČIUOSI SAUGUS ir REIKALINGAS!!!

 Ugdymas karjerai.  Aplankėme Kauno taikomosios dailės mokyklą

    Kovo 12 dieną Lekėčių mokyklos – daugiafunkcio centro dešimtokai su pavaduotoja R. Kaukiene vyko  į  Kauno  taikomosios  dailės mokyklą.  Tik atidarę duris sutikom draugiškus ir malonius žmones. Mums papasakojo,  kaip veikia 3D spausdintuvas. Tas spausdintuvas gali iš plastmasės padaryti visokias formas, bet ne per daug sudėtingas, ir tam reikia laiko. Vėliau ėjom pas fotografijos mokytoją. Jis mums aiškino, kaip galima nufotografuoti vaizdą visokiausiais įdomiais būdais (aš bijau net pasakyti kaip, kad nesumeluočiau). Mokytojas rodė savo nuotraukas  - jos tikrai labai gražios. Airidas ir merginos domėjosi juvelyrika – pasigamino žalvarinį žiedelį, susipažino su įvairia juvelyrinių darbų technika.  Visi apžiūrėjome mokyklos muziejų, kuriame eksponuojami buvusių mokinių darbai, t.y. baldžių, keramikų, tekstilės, juvelyrų kūryba. Žinoma, mums buvo papasakota ir apie studijas – specialybes, stipendiją, bendrabutį.

 

Dešimtokas Edvinas Banaitis

Ugdymas karjerai

      2017-11-24 pas Lekėčių mokyklos - daugiafunkcio centro devintokus  ir dešimtokus svečiavosi Eglė Plančiūnienė iš Šakių jaunimo darbo centro su ypač aktualia darbo ir karjeros tema. Specialistė supažindino su perspektyviausiomis artimiausio dešimtmečio sritimis bei profesijomis,  kurių gali greitai ir nebelikti, nes šiuolaikiniame pasaulyje ypač dominuoja technologijos, kurios jau pretenduoja užimti kai kurias  ne tokias populiarias darbo sritis. Išklausę pranešimą, mokiniai atliko labai smagų testą - profesijų mozaiką.  Testas, kai  atsakai į įvairius, įdomius klausimus,  atskleidžia kiekvieno  žmogaus asmenybės tipą,  o pagal šio testo rezultatus Šakių jaunimo darbo centro darbuotoja Eglė Plančiūnienė patarė, kokias profesijas  mes galime rinktis  baigę mokyklą.

                                                         Devintokė Adrijana Karpavičiūtė

 Susitikimas su tėveliais

   Spalio 26 dieną pas šeštokus auklėtojos kviesti atskubėjo apie savo profesijas papasakoti Karolinos Milkevičiūtės ir Viktorijos Butanavičiūtės tėveliai. Ugdymas karjerai tikrai įdomesnis, kai susiduri su žmogumi, kuris dirba tave dominantį darbą ir gali papasakoti daug įdomių dalykų. 

  Karolinos tėvelis – saugos darbuotojas, jau 12 metų darbuojasi „Likurgo“ firmoje ir saugo daug įvairių pramoninių, valstybinių bei individualių objektų, saugo ir mūsų „žvaigždes“ įvairių renginių metu.

   Viktorijos tėvelis – autobuso vairuotojas. Jis papasakojo, kaip tenka įvairiais maršrutais vežioti Kauno miesto gyventojus  ir su kokiais  nuotykiais susidurti, kai keleivis nesąžiningas ar nekultūringas.

   Susitikimas buvo labai įdomus ir naudingas. Mes dažnai svajojame apie kažkokias išskirtines profesijas  (krepšininkas, dainininkas, aktorius, ...) pamiršdami, kad pirmiausia reikia įvertinti savo gabumus, asmenines savybes ir, žinoma, ar daug tokių profesijų atstovų reikia Lietuvai.

  Nuoširdžiai dėkojame tėveliams, kad jie atvyko į mokyklą ir pasidalino savo mintimis.

 

Ugdymas karjerai: ,,Rigveda“

Kovo 13 dieną mokykloje svečiavosi vienos didžiausių vairavimo mokyklų ,,Rigveda“ darbuotojai. Jie dešimtokams ne tik kalbėjo apie būsimų vairuotojų rengimą, bet ir apie saugumą kelyje. ,,Rigveda‘‘ pradinukams padovanojo atšvaitus, kad būtų matomi kelyje, ir rašymo priemonę, kad gerai mokytųsi ir būtų raštingi.

Šią dieną mokykloje lankėsi Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus darbuotojai, kurie pristatė savo mokyklą, papasakojo, kokių profesijų darbuotojus jie rengia ir ,aišku, dešimtokus kvietė pas juos studijuoti.

Mokyklos informacija

                  Ugdymas karjerai - dešimtokai lankėsi profesinio rengimo centruose

   Šių metų vasario 22 d. Lekėčių mokyklos dešimtokai vyko į ekskursiją. Mums buvo galimybė aplankyti dvi Kaune esančias profesines mokyklas: Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą ir Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centrą. Ekskursija buvo įdomi ir pilna įspūdžių.

  Pirmiausia apsilankėmė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre. Iš karto, kai įėjome į pastatą, į akį krito labai graži aplinka, na, žinoma, ir malonūs bei svetingi žmonės. Buvome sužavėti dviejų mus po mokyklą vedžiojusių merginų bendravimu ir pasakojimais. Jos išsamiai paaiškino apie profesijas, galimybes įstoti bei apie reikalavimus, norint įstoti į šią įstaigą. Pamatėme gausybę apdovanojimų, kurie atspindi moksleivių laimėjimus, su pavydu žvelgėme į sporto salę su treniruokliais. Nustebome pamatę koplytėlę, kurioje galėjome skirti laiko pamąstymams - tai bene pati ramiausia vieta.Toje pačioje mokykloje, bet kitame pastate apsilankyti teko tik merginų grupei - ten buvo grožio salonas. Pasitikusi mergina aprodė saloną, kur vyksta praktiniai darbai, paaiškino apie įvairias procedūras ir jų svarbą žmogui. Mes matėme kirpimo, kosmetologijos, manikiūro – pedikiūro , masažo kabinetus, vėliau užsukome į floristikos studiją bei siuvimo cechą. Berniukai lankėsi ortopedijos skyriuje. Užtrukome netrumpai, bet gavome naudingos ir įdomios informacijos.

   

   Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre, kuriame teko apsilankyti, mus pasitiko maloni mergina, kuri pristatė mums šią mokymo įstaigą - nuo puošnaus restorano iki tvarkingų viešbučio kambarių. Pasakojo apie tai, ko yra mokomi, ir net pademonstravo, kaip yra lyginami skalbiniai, kaip lankstomi viešbuty rankšluosčiai, kaip serviruojamas stalas. Aiškiai ir įtaigiai papasakojo apie mokyklos veiklą ir ko gali išmokti įstoję į šią mokymosi įstaigą jaunuoliai. Susidomėję iškeliavome į kitą pastatą, esantį toliausiai. Pravėrus duris, mus ,,pasitiko“ nuostabiausi kvapai, ateinantys iš virtuvės pusės. Visur buvo pilna žmonių, tad ilgai sustoti negalėjome, bet akies krašteliu pamatyti pavyko. Matėme, kaip studentai ruošėsi baigiamajam darbui - gamino sausainius ir juos puošė įvairiais raštais. Buvome kepykloje, kur kepama skani duona ypatingoje krosnyje, kurią statė specialistas iš Lenkijos.

  Taigi apsilankymas mokymo centruose buvo labai naudingas ir įdomus.

                                                   Viktorija Žitinevičiūtė, X klasės mokinė

Į puslapio viršų