294750387 456819035964867 470449994688891434 n

Žmogaus saugos diena

288599381_420188453338543_1986217997832010571_n.jpgBirželio 17 diena mokykloje buvo labai laukiama. Į mokyklos stadioną  su sirenomis ir švyturėliais  įvažiavo ugniagesių mašina. Taip pat  atvyko Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis inspektorius Rolandas Pavalkis su ugniagesių komanda. Svečiai supažindino su ugniagesių – gelbėtojų darbo specifika, priminė, kur ir kokie asmenys gali  įgyti gelbėtojo profesiją.  Supažindino su miltelinio gesintuvo naudojimo taisyklėmis, o svarbiausia, kad norintys  galėjo ir praktiškai išbandyti, kaip veikia gesintuvas.  Aiškiai  apibūdino dūmų detektoriaus svarbą, jų išdėstymą namuose. Daugiausiai įspūdžių  ir klausimų sukėlė  ugniagesių automobilio įrangos  pristatymas bei  ugniagesio aprangos  pasimatavimas.

Užsiėmimo kulminacija -  gaisrinės žarnos traukimo varžybos ir bandymai vandens žarnomis  „gesinti gaisrą“.  Esant puikiai nuotaikai ir nuostabiam orui šis praktinis mokymas pavirto  šlapiomis maudynėmis.

Gavę daug žinių, patyrimo, gerų emocijų  mokiniai  grįžo į klases.

Mokytoja Laima Petrauskienė

Mokslo metų užbaigimo išvyka

287726684 714497649777483 6840050007232352421 n (1)Birželio 16 d. 8 ir 9 klasės mokiniai kartu su auklėtojomis  išvyko į „Skautų slėnį“ (Ukmergės r.). Čia per neformalų ugdymą gamtoje, taikydami pasaulinio skautų judėjimo metodiką,  patyrėme atradimo džiaugsmą -  formavome komandas , ieškojome miške paslėptų objektų, susipažinome su baziniais skautamokslio  įgūdžiais (ugnies įžiebimas, aštrių daiktų naudojimas, maisto gamyba ant pačių užkurto laužo, orientavimasis, ryšio priemonės ir kt.), bridome per upeliuką, šifravome pagal NATO abėcėlę užkoduotus simbolius,  įveikėme 10 km atstumą. Tai ne tik nuotykis ir pramoga - tai atsakomybės ir  valios ugdymas, komandinio darbo, išgyvenimo gamtoje, krizinių situacijų ir socialinių įgūdžių pagrindai. Tai - tikra gyvenimo mokykla. Nors ir pavargę, uodų sukąsti, bet laimingi ir kupini įspūdžių grįžome namo.

8 kl. auklėtoja Gintarė Pocevičienė

Mokytojas D. Ruzgys suorganizavo vyresnių klasių mokiniams sporto dieną.

Pradinukų Paskutinio skambučio šventė

IMG 9261Birželio 6 d. mokykloje nuaidėjo Paskutinio skambučio aidas pradinių klasių mokiniams. Į šventiškai paruoštą aikštelę susirinko mokiniai, vaikų tėveliai, mokytojos, mokyklos vadovai. 4-ąją klasę baigę mokiniai gavo pirmus rimtus dokumentus - pradinio išsilavinimo pažymėjimus, kuriuos įteikė mokyklos direktorė Lilija Liutvinienė.  Mokiniai buvo apdovanoti Padėkos raštais už labai gerą mokymąsi bei aktyvų dalyvavimą olimpiadose, konkursuose. Ketvirtokai dėkojo savo mokytojai Jūratei Puidienei už kartu praleistus darbingus metus įteikdami savo gamintas molines gėlytes. Skambant linksmai muzikai, kartu su renginių organizatore Milda Ratomskiene vaikai pasinėrė į burbulų leidimo pramogą.  Leisti burbulus gaudant vėją yra ne tik nuostabi pramoga, bet taip pat ir ypatinga terapija.

Mieli Pradinukai, lai saulė Jums visada šviečia aukštai, o Jūsų šypsena lai niekada nepradingsta.

Linkime gražių, saulėtų vasaros dienų ir tegul ši vasara Jums būna dosni ir įsimintina.

Mokyklos administracija

Matematika ir pastatai Lisabonoje

IMG 20220531 WA0008Trečiasis projekto „Life is math around us “ Nr. 2020-1-LT01-KA229-077897 susitikimas Lisabonoje vyko gegužės 30 - birželio 3 dienomis. Projektas orientuotas į mokinius, kuriems matematika yra tik nuobodus dalykas, bet Lisabonoje jis tapo pačiu mėgstamiausiu. Susitikimo tema buvo matematika pastatuose. Mokiniai iš Turkijos, Lietuvos, Slovakijos ir Portugalijos atliko įdomias veiklas mokykloje: statė tiltus iš gautų medžiagų, programavo robotų judėjimą, kodavo muziką. Lisaboną pažino naudodami Actionbound programėlę, kuri pagal GPS koordinates mokinius vedžiojo po senamiestį ir dar matematines užduotis pateikinėjo. Informatyvios veiklos buvo paruoštos ir zoologijos sode, o finale laukė delfinų pasirodymas. Aplankytas ir toliausiai į vakarus nutolęs vandenyno pakrantės taškas - uolos kyšulys netoli Sintros miestelio bei Mafros miestelis ir didingi karališkieji rūmai.

Sveiko maisto piknikas

285277752 306246238252908 6853272195235079302 n Birželio 2 dieną mokykloje šurmuliavo sveiko maisto piknikas pradinių klasių mokiniams „Sveikas maistas, gamta ir spalvos“. Užsiėmimų metu kalbėjomės apie tai, kas mums padeda pažinti aplinką, kaip mūsų savijautą ir sveikatą veikia įvairių spalvų, skonių ir aromatų maistas, kaip svarbu gaminti kūrybiškai ir valgyti su pasimėgavimu, kaip natūraliomis medžiagomis pagražinti patiekalų spalvą.

7 klasės pagalbininkų padedami, vaikai žaidė su natūraliomis gamtos spalvomis, darydami augalų antspaudus, valgė Šreko žalią špinatų pyragą.

Varžybos „Ištiesk pagalbos ranką“

20220602 133800Š.m. birželio 2 d. Šakių rajono savivaldybės biudžetinė įstaiga Visuomenės sveikatos biuras organizavo varžybas  „Ištiesk pagalbos ranką". Komandas sudarė šeši aštuntų ir devintų klasių mokiniai. Jiems reikėjo atlikti devynias teorines ir praktines užduotis ir gebėti orientuotis vietovėje.

Varžybose dalyvavo penkiolika rajono komandų. Labai gerai sekėsi mūsų mokyklos atstovams, iškovojusiems 2-ąją vietą. Komandą sudarė: Vytautė Gustaitė, Linas Adomaitis, Martynas Tebėra, Dominykas Natulkevičius, Raimundas Petrauskas, Pranas Muchinas.

Fizinio ugdymo mokytojas Darius Ruzgys

„Tavo žvilgsnis 2022“

Tradiciniame Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo organizuojamame respublikiniame vertimų  ir iliustracijų projekte „Tavo žvilgsnis 2022“ dalyvavo 10 mūsų mokyklos mokinių. Džiugu, kad dvi mokinės tapo šio projekto laureatėmis:

Deimantė Rudžionytė (vertimas iš anglų kalbos, mokytoja Jurgita Balčiūnienė), Karolina Milkevičiūtė  (vertimas iš rusų kalbos, mokytoja Vilija Puodžiukaitienė).

Nuoširdžiai sveikiname nugalėtojas!