Šiandien
Jūsų IP: 172.31.28.20
2019-01-21 17:54

Tėvų susirinkime – psichologė Aušra Jakavičienė

Lekėčių mokykloje – daugiafunkciame centre sausio 8 dieną vyko tėvų susirinkimas, kuriame dalyvavo  Šakių rajono savivaldybės  Pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Aušra Jakavičienė. Ji pristatė programą ,,Mokykla tėvams ir auklėtojams“. Ši programa  skirta pozityvios tėvystės mokymui: teikiama psichologinė pagalba, vyksta edukaciniai užsiėmimai, įvairios terapijos. Psichologė akcentavo, kad ,,dalyvavimas mokymuose nereiškia, kad mes nemokame auklėti savo vaikų, o skatina norą ir motyvaciją dar efektyviau ir geriau tai daryti“. Programa  ,,Mokykla tėvams ir auklėtojams“  - mokymai tėvams ir pedagogams konstruktyviai bendrauti su vaikais, ypač paaugliais, mokymas kurti pagarbius tarpusavio santykius. Ši programa – tai ir prevencinė programa (,, stiprus tėvų ir vaikų ryšys – vienas iš faktorių, apsaugančių paauglį nuo rizikingo elgesio). Psichologė Aušra Jakavičienė  aiškino šios programos svarbą: ,,Vaikus auklėti tampa vis sunkiau… Dažnai tėvai pasijunta bejėgiai iškilus rimtoms problemoms, susijusioms su vaiku. Labai svarbu, kad mūsų vaikai mokėtų atpažinti jausmus, žinotų ir jaustų ribas ir šeimos gyvenime, ir  už jos ribų, kad tėvai galėtų susikalbėti su vaikais nežemindami  ir neskaudindami vieni kitų. Vaiko skatinimas bendradarbiauti palengvina tėvų ir vaikų santykius.“ Psichologė pakvietė  mūsų mokyklos tėvus užsirašyti į programos ,,Mokykla tėvams ir auklėtojams“grupę, kuri edukacinius užsiėmimus pradės vasario mėnesį. Norintys užsirašyti tėvai visą informaciją apie programą ,,Mokykla tėvams ir auklėtojams“ ras elektroniniame dienyne.