Mokytojų išvyka į Kybartus

Lapkričio 3 dieną Lekėčių mokyklos – daugiafunkcio centro pedagogai vyko į edukacinę ekskursiją „Pėsčiomis po istorinį Kybartų miestą“. Nors oras nelepino (visą laiką lynojo), bet tai nesutrukdė pamatyti ir išgirsti daug įdomaus.

Lydimi Kybartų bendruomenės pirmininko Vito Katkevičiaus, kelionę pradėjome nuo skvere prie autobusų stoties 2005 m. pastatyto paminklo ir stendo knygnešiams, vėliau išklausėme pasakojimo prie stogastulpio broliams Vailokaičiams atminti, aplankėme pastatą, kuriame 1940-06-15 prieš pasitraukdamas iš Lietuvos vakarieniavo Lietuvos Respublikos prezidentas Antanas Smetona ir netgi ėjome tuo taku, kuriuo iki pat sienos ėjo Prezidentas. Grįždami aplankėme katalikų Eucharistinio Išganytojo bažnyčią, stačiatikių Šv. Aleksandro Neviškio cerkvę, gėrėjomės jų išore ir vidaus puošnumu. Nepraėjome nesustoję ir pro parke pastatytą paminklą vienam iš garsiausių XIX amžiaus dailininkų Isaakui Levitanui. Nustebino po Kybartų geležinkelio stotimi esantys skliautuoti rūsiai, kurie buvo pastatyti 1863 m. ir vėl netikėtai atrasti tik 2002 m. muitinės sandėlio remonto metu. Jų ilgis 104 metrai, plotis – 14 m, aukštis – 2,5 m. Čia eksponuojami įrenginiai, kuriuose į Lietuvą pro Kybartų muitinės postą buvo gabenamos įvairios prekės.

Papietavę ir sušilę kavinėje, dar apžiūrėjome jaunimui skirtą parką bei nuvažiavome prie įspūdingo šimtamečio maumedžio, įrašyto į Valstybės saugomų gamtos paveldo objektų sąrašą. Nusvirusio ir pažeme išsiraičiusio maumedžio apimtis 2,20 m, aukštis – 14 m.

Daug pamatyta, daug išgirsta ir net blogas oras nesugadino nuotaikos.